• |
ide | kryesore

Orë tmerri në Tiranë, tjetër lëkundje tërmeti 4.4 ballë

Lajme, Të fundit

Shqipëria nuk gjen qetësi nga lëkundjet e tërmetit. Në këto momente është regjistruar një tjetër tërmet me magnitudë 4.4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 6 Km larg nga Durrësi. Shumë njerëz në panik kanë lënë shtëpitë e tyre dhe kanë dalë jashtë. Ne harkun kohor të 10 orëve raportohet se kanë qenë në total 13 lëkundje tërmeti.


4 Comments

  1. erdhi koha qe te flasim hapur ralitetin ,ne media ,per gjith cka ndoll , per rastin termeti drejte me gjuhen hyjnore quhet ndeshkim ,shkaku I cdo semundje eshte gjynahu qe ben njeriu, per keto dhe gjith cka tjeter I malli zot e ka cekur ne kurane dhe I derguari tije ne synet ,hadithe, cfar ndoll kur njerzve nuk ju themi te verteten ato zhgenjehen dhe vazhdojne rrugen qe kan duke e pesuar pa fund ,ndeshkimin e zotit,dhe kur ju thuhet atehere ato ndryshojne kuptojne sepse ne essence ndeshkimin e zotit dhe as te robit humbjen zhgenjimin nuk e deshirojne ,I ftoj mediat te marrin teologet dhe pas do ngjarje komunitetin ta qartesojne qe ti largohen ndeshkimit zotit, sepse ato I japin qartesi te nivelit cilesore identik hyjnore duke mos I lene gje te paqarte degjuesit respect per te gjith

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu