• |
ide | kryesore

Video/ Nga barazimi i anulluar tek goli i kapitullit: Chelsea tronditet në shtëpi

Sport, Video

Reagim impresionues i Chelsea në Stamford Bridge dhe barazim i shpejtë ndaj avantazhit të Liverpool, por Azpilicueta nuk gëzohet dot për golin e shënuar sepse VAR thërret një pozicion jashtë loje, që e bën të pavlefshëm golin e spanjollit. Polemika dhe hidhërim i londinezëve, që kalojnë nga euforia për stabilitetin e rezultatit, në një gol kapitullimi.


Pikërisht kështu, sepse Firmino në minutën e 30 ndëshkon Blues me një gol tipik të tij, që e con Liverpool tashmë në avantazh të dyfishtë, në një ndeshje shumë të rëndësishme


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.