• |
ide | kryesore

Takimi me Vuçiç, Edi Rama mbërrin në Serbi (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama mbërriti në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me Presidentin serb Alexandar Vucic dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Në përfundim të takimit dyditor, pritet që të tre liderët të nënshkruajnë një marrëveshje për lëvizjen e lirë të njerëzve dhe të mallrave, që është cilësuar edhe si një Mini Shengen ballkanik./ A2Cnn


 

12 Comments

 1. Ky nuk e ka mendjen tek puna por cfare do veshe qe te konkuroje ne pamje Vucicin.
  Tani do ja perveshe mire Albini qe ky e anashkalon.
  Tani po na ben per te vjelle. Ka degraduar si politikan.
  Kosova ja nxori mire tabanin .

 2. PO PREGATITIN SKENARIN O NE NE PUSHTET O BALLKANI NE LUFTE KJO ESHTE ASI NENE MANG THACI PO DOBESOHET DUHET TE BEJME NAJ VEPRIM VUCIC SEPSE PAS THACIT E KEMI RADHEN NE PRA RAMA DHE VUCIC KETA LOJRA NE KURRIZ TE POPULLIT TE KOSOVES KOMBIT SHQIPTARE JA DO E NDIGJOJME SHPEJT O NE O BALLKANI NE LUFTE SE NE KEMI KU PRANOHEMI NENA RUSI AJO I BASHKON PO KU SHKON TY MOR ZAGAR PA QEVERIN E KOSOVES DIN CFARE BENE …

 3. Po pra mini shengen me tre shtete se mali zi, keoacia, sllovenia, BH dhe Kosova nuk pranojn se e njohin mire ish jugosllavin e dikureshme, ky palla jon zbaton porosin e shiku enver per bashkimin doganor por jo si republik e 7 por si republik e 3 e serbis. Ta kishte bo vucici kete qe bon ky palla do e kishin tredh por ky i joni eshte i tredhur vetem per tu q… bon. Bravo ripjellja po e con shqiperin nga BE ne serbi .

 4. Shitje i interesash kombetare per te shpetuar lekuren. Mire e ben kur nje popull injorant dhe i tredhur si ne ka rene ne gracken e gjasme integrimit ne BE.

 5. Maskaralleku i ketij monstre eshte i pashoq !!!Ç’ne ky takim me Vuçiç tani ?!Normale,eshte rrugaç,antishqiptar e palaço !Do te kuptojme se ky Serbomadhi,ky Millosheviç i ri,nuk eshte problemi ne Ballkan ?!Qe t’na e krijojne pershtypjen ne e gjithe dynjase se Vuçiç eshte ok,probemi eshte tjeterkund,ky eshte i paqte,Serbia shoviniste ,nuk eshte e tille,organizon takime,eshte e hapur dhe europiane?!!!Problemi eshte Ramushi,Kosova se une bej edhe marrveshje dhe “shengen” me Serbet ?!?!?!!?!Rrace muti,plehre njeri,bullist i shpifur,intrigant i ndyre,mashtrues i qebur,pervers i lojtur nga mendte.Hajdut e kaluar hajdutit,hipokrit e kriminel me trashgimi !

 6. Copa e Qelbesires, asetin kryesor te Shqiptareve pee levizje she komunikim, Rrugen e Kombit, e dhuroitek nje Oligark.

  Shirritin e Derrit paske patur o Monster. Cdo cent nga kjo rruge, qe po rrjep ne menyre te dhunshem, te te ndjeke mbrapa o Qelbesire, sepse ka mallkimin e Shqiptareve

 7. PER TE PAEMRIN KY KUFOM KA QENE QE 1992 POR KA VDEKUR DHE NGALLUR DISA HER KY MOSTER KY ZVARRITAJ BARKAS NE BRUKSEL E PARA BRUKSELIT NE STACIONET E TRENIT NE FRANCE POR RINGJALLET ASHT SI BATON HAXHIA QE NJER E VRASIN SERBET PASTAJ NGJALLET DHE KUFOMAT E PA VARROSURA SHPERNDAJN EPIDEMI (PRA PO NUK U VARROS KUFOMA ESHTE TEPER E RREZIKSHME.SHPERNDAN SJELLEJET E KRIJMIT TE RI PERVERSE TE STILIT JOZELA)……………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu