• |
ide | kryesore

Digjet makina e kryetarit të Bashkisë së Vlorës Dritan Leli, çfarë thotë policia

Arkiva, Lajme, Të fundit

Makina e kryetarit të Bashkisë së Vlorës Dritan Leli është djegur në rrethana ende të paqarta. Ngjarja ndodhi rreth orës 04:26, në lagjen “Lef Sallata”, pranë zyrave të bashkisë. Burime zyrtare nga policia thanë se ka marrë flakë automjeti tip ‘Range Rover’ në pronësi të Bashkisë Vlorë (mjet që përdorej nga Kryetari i Bashkisë Vlorë), ku si pasojë e flakëve ka marrë zjarr edhe një automjet tjetër tip ‘Ford’, parkuar në afërsi.

Drejtuesi i mjetit Range Rover, shtetasi me inicialet E.T (shoferi i Kryetarit të Bashkisë) e kishte parkuar mjetin pranë pallatit ku banon. Të njëjtat burime sqarojnë se mjeti tjetër tip ‘Ford’ është në pronësi të shtetasit me inicialet B.A.


Si pasojë e flakëve, të dy mjetet janë dëmtuar plotësisht. Policia ka ngritur një grup hetimor me qëllim kryerjen e hetimeve të mëtejshme në lidhje me përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

9 Comments

  1. Zagaret e salihut me porosi te ketij jane zgjuar prape,si ne rastin e gjygjtarit ikonomi qe e digjen ne mes te vlores,interesat e familjes berisha ne qarkun e vlores kane qene te medha dhe vazhdojne te jene,Malltezi Argita Zeni,jane kthyer Zagaret neper rruge

    1. C’pune ka Berisha o gomar komunist..Vlora eshte kthyer ne qytetin mafioz te mesdheut ne keto vite..Ju dhjeres flisni per Saliun, po e keni bere Vloren Hambarin e droges..Te Kujtojne gje Habilajt e qindra njerez te lidhur me klanin e tyre..po aty keni kultivuar elektoratin tuaj, te bere nga parazite e baxhella qe presin te puthurat e qelbesires Rama..Turp te keni!!!

    2. Ju rilindasit bracebythore keshtu me llafe I zbuloni te gjitha. Vrasjet e Trebickes, Olldashit, 4 fakiret e 21 Janarit e me radhe. Te gjitha I ben saliu. Por me fakte nuk vertetoni asgje ndonese me vete keni qeverise, keni policine, ushtrine. Keni popullin, keni rinine. Prandaj mbyllini ato hale te qelbura o qener qe lehni po te rruani topet se te kafshoni nuk dimi.

  2. Emu brace namyti tre zagaret e salihut u leshuan per ta mrojtur kreun e klanit famekeq Trusti I Geshtenjave salih karaxhic berisha,me kete vertetuat se ju jeni zagaret mediatik ne portale,njesoj si zagaret e rrugeve qe salihu I therret per gjahun e rradhes,familja berisha kerkon te mbroje pasurite e pervetesuara ne jugun e shqiperise nga projekti I jamamberi dhendri I salihut dhe Argita e Zeni kelyshet e salihut,ju Zagare vazhdoni ta mbroni kete kerme politike deri diten kur te ngordhe si qen rrugesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu