• |
ide | kryesore

Basha kërkon falje për listat e deputetëve të 2017-ës: Pësim që u bë mësim

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur edhe një herë te hartimi i listave të deputetëve në vitin 2017. Ai thotë se e ka pranuar gabimin e bërë dhe se për këtë ka kërkuar ndjesë në vazhdimësi.


“Padyshim! Dhe e kam bërë këtë ndjesë në mënyrë të përsëritur. Një gjë duhet të qartësojmë, që këto ishin vendime që u morën në 5 ditë dhe njerëzit që janë futur aty, që sot janë vënë në shërbimin e maxhorancës me mjetet që kjo qeveri, ky pushtet dhe ky kryeministër di t’i përdorë shumë mirë, vijnë nga fundi i listave dhe përfaqësojnë parti shumë të vogla aleate.


Ky nuk është justifikim. Është një mësim i mirë, sepse në fund të fundit çdo kandidat në listat e PD duhet t’i nënshtrohet vetingut të brendshëm të PD, siç është sanksionuar edhe në statut. Po ashtu, do të legjitimohet përmes anëtarësisë së PD dhe, përmes këtyre dy mekanizmave do të garantojmë një përfaqësim të plotë, dinjitoz me vlerat më të mira, nga i pari tek i fundit i listës.

Kjo listë na solli në vëmendje që edhe kandidati i fundit i listës ka rëndësi, ka vlerë, qoftë edhe si tregues i përfaqësimit. Ky pësim është kthyer në mësim për PD dhe për ne si opozitë”- tha Basha. ©LAPSI.al

1 Comment

  1. ky bolja hoqi te gjithe kryesine e PD dhe privatizoje detin,kunati i tij eshte nga oligarket me te fuqishem.Genjeshtar dhe mashtrues.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu