• |
ide | kryesore

Shengeni ballkanik, Rama udhëton nesër në Ohër, takim me Vuçiç e Zaev

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë në Ohër, ku do të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit Europian. Mësohet se kreu i qeverisë do të jetë i pranishëm në darkën e shtruar me këtë rast nga Presidenti Pendarovski.


Ndërkohë, ditën e diel do të mbahet Samiti, i cili do të pasohet nga konferenca për shtyp në orën 12.00.


Në samit do të jetë i pranishëm edhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Tre liderët e Ballkanit Perëndimor kanë ngritur idenë e krijimit të ‘Shengenit të Ballkanit’.

2 Comments

  1. ME KUJTON TAKIMIN NE KRET FATOS NANO SLLOBODANI TANI EDI RAMA ME VUCIC KAME LEXUAR E STER LEXUARE HISTORIN ME ENVER HOXHA ME MUGOSHEN NUK JAME I SAKTE SE ME KE BASHKEPUNOI ISMAL QEMALI QE PREU NE BES ISA BOLETININ DHE FAN NOLI NUK JAME I SIGURT SEPSE SKENDERBEY TAKOHEJ ME VATIKANIN .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu