• |
ide | kryesore

Bushatit i vjen një paralajmërim: Duhet të ruhesh, të kesh frikë për jetën

Lajme, Të fundit

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar në lidhje me qëndrimet kritike të ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati ndaj kryeministrit.


I ftuar në Report tv, Maliqi ka bërë një deklaratë mjaft të fortë, ndërsa theksoi se Bushati duhet të ketë frikë për jetën pas kritikave të shumta kundër lidershipit socialist.


Maliqi e akuzoi Edi Ramën si të lidhur me krimin. “Ditmir Bushati duhet të ruhet nga ky kryeministër, Rama është i lidhur me krimin, hedh gurin dhe fsheh dorën. Bushati të ruhet, të ketë frikë për jetën. Për politikën në PS është i djegur ai sa të jetë Rama, por të ketë frikë për jetën. Mos u duket ndonjë habi se mafia kjo është. Drejtoi gishtin ai ndaj prokurorit…” tha deputeti Maliqi.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *