• |
ide | kryesore

6 vite në qeveri, Rama zotohet sërish: Brenda nëntorit nis futuna mbi foletë e krimit dhe korbat e KÇK

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar, pasi nuk mori pjesë sot në takimin e PS-së në Tiranë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama bën të ditur se nuk mori pjesë në takim, sepse sipas tij sot e ka nisur ditën me grupin e punës për Ligjin Special kundër krimit të organizuar dhe masat kundër “KÇK”, që sipas tij, po finalizohen në letër.

Gjithashtu Rama paralajmëron se “brenda nëntorit fillon furtuna mbi foletë e krimit dhe korbat e KÇK.”


“Kur dal përditë pse del përditë pse del përditë, kur s’dal ca ditë çfarë ka që s’del përditë, historia e vjetër hip se të vrava zbrit se të vrava. Sot e kam nisur ditën me grupin e punës për Ligjin Special kundër krimit të organizuar+masat kundër KÇK që po finalizohen në letër.

Brenda nëntorit fillon furtuna mbi foletë e krimit dhe korbat e KÇK. Tani për Ohër ku nisin sot takimet për marrëveshjet e bashkëpunimit rajonal dhe nesër bëhet mbledhja e radhës ku janë ftuar të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor + partnerët europianë të nismave rajonale”-shkruan Rama.

30 Comments

 1. PO ME KOSOVEN CFAR BETE SOT ME VUCICIN VELLA NGA NENA SE NGA BABA KE GREGUN DHE RUSIN JA FUTET KOSOVES UIJN NE BATANIJE, .

  1. Aq sa po ben Rama per Kosoven dhe per çeshtjen kombetare nuk ka bere askush ne kete vend,por do mendje te holle qe ta kuptosh e jo mendjen e ca injoranteve qe kujtojne se patriote jane ata qe bertasin kot me thirrje folkrorike,politika eshte loje qe luhet pa zhurme qe te marresh ate qe kerkon e jo me zhurme e britma qe me shume prishin pune sesa rregullojne…

   1. Or mendjehollë rilindas po të jap disa shifra për të provuar se sa të hollë e ke atë mendjen tënde të pjerdhur:

    Nga viti 1912 deri në mesin e viteve 50, serbët detyruan me forma të ndryshme dhune që të largohen rreth 500 mijë shqiptarë nga Kosova e viset e tjera shqiptare në Jugosllavi.

    Nga viti deri sot janë larguar rreth 400 mijë shqiptarë nga Shqipëria.

    Nqs je mendjehollë nxirri vetë përfundimet se sa ka bërë edvin droga për çeshtjen kombëtare.

 2. 6 vjet ne qeveri thote lapsi,po si e katandisi kete vend Sali Berishoviçi,jo 6 po as 60 vjet nuk mjaftojne ta fusesh ne rruge kete vend…

 3. O gje e dhier ska qen Sala ter kohen ka qene kristaqi spiro koleka gramos rrocke salaria
  Sala u zhduku urin o kalbesira slave

 4. paskan dal sufllaqexhit ne xhiro e sa per ate pun sa ka ber sali berisha per shqiperin ky plehuni kristaqit e I kurves anet do largohet me turp nga politika se ska.len kriminel e kajmak e farmak pa.futur ne bashki e qeveri po turp tju vi qe shiteni bythen per 5lek o plehra

 5. fillimet e se keqes nisen qysh me pushtimin e shqiperis nga grabitqaret komuniste ne 44 moren grabiten vodhen gjithcka tradhetare qe shiten kosoven per serbo sllavet kjo eshte e verteta pjella te padrejtesise

 6. Ke ndonje mendje per Kramer KONCESIONARE qe ke bere o Qelbesire?

  Ke dhuruar QYL, per shfrytezim Ruben e Kombit.

  Na ke futur ne Borxhe me Oligarke o I papergjegjshem.

 7. Po ate Spiropalin a do e fuse ne grupin e punes meqenese ka eksperience nga kck ja per 5 milion ne dogana. Si e trajnove more aman.

 8. Te gjitha keto qe thote kryeM….. i ka pallavra ,asgje nuk ka per te bere kunder kck spese eshte krye kckisti . Ata qe mbrojne kete kryeM…… jan militante te rilindjes osé pjesetare te k. C .k ese me menyren si komentojne tregojne se cima eshte rilindja

 9. Gjynah i shkreti është idotizuar komplet nga përdorimi i tepërt i drogës, kujton se ka akoma mbështeje dhe e besojnë.

 10. I paemer rilindas,pleh i holle nga mendja sa nuk thuhet e qe na e shet Edvinin si zgjuarsia e kombit !!!!Funderrina te te gjitha llojeve,rrugeçer,hajdute,perdhunues,njerez me vese,bandite,plaçkites,bije kurvash-si pasardhes te ndyresires se kaluar kriminalo- komuniste,pasardhes e zvarranik te monstrave eter qe ju kane sjellur si qenije te peshtira ne kete vend te prape,vrases e kriminel,rilindas e gungaçe socialiste te molepsur me shpirtligesi,ju hijena e palaço qe mbroni tmerrin apo u beni temena ketyre horrave qe sot shkerrmoqin kete vend,:Ju meshiroj !Me vjen ndot nga ju qe mbartni emrin shqipetar,spihune,e bije spihunesh qe nuk leni as jashtqitjen e edvin psikomostres per ta shitur si gje te mire !!!???!Te besh per te mire,e bashkpunues nje serb kriminel te shqiptreve,vrases e perdhunues te sa e sa nenave/motrave/bijave te tyre,vetem ju, e edvin pjella e shemtuar e kesaj toke mund ta beni !!!I paemer rilindas,nuk je normal,me siguri qe jo!Keni sy ju qelbesa,mendja hiç ?Edhe te sherbyerit ndaj nje monstre si edvin rama,ju nxjerr ju e ato pak qelbesira si ju ,familjet tuaja perverse,te kaluar e te tashmet,ashtu siç ishin dhe jeni:Te paqene …….!

  1. O Tuti!te gjitha ato qe thua i shkojne per shtat PDse dhe plakut komunist Berisha,pasi PDja mbas ’90tes u kthye ne çerdhen e ish sigurimsave dhe ish spiuneve te cilet i sherbenin sigurimit neper burgje dhe u shpallen te burgosur politik,por ne fakt te burgosurit e vertete politike u lane rrugeve ndersa pushtet iu dha spiuneve dhe te denuarve ordinere,te cilet ishin denuar per vjedhje,vrasje dhe perdhunime,sa per Ramen dhe qeverine e tije megjithe gabimet apo edhe disa ish te denuarve jashte Shqiperise per te cilat dhe u larguan nga Psja,nuk krahasohet me PDne,e cila ka vrare,ka hedhur ne ere nje fshat te tere dhe nuk ka denuar apo larguar askend,perkundrazi i ka mbrojtur vrasesit me fanatizem duke kercenuar presidenta e prokurora pa i hyre gjemb ne kembe,per sa kohe nuk do ta kuptoni qe misioni i Sali Berishes eshte shkaterrimi i Shqiperise dhe çeshtjes kombetare,ky vend nuk do shohi dite te bardhe…!

 11. Bravo Rama. Shqiptaret i ke mbas vete. Retorika politike do bej punen e vet……… as ke lobuar me paret ruse, as ke vrar njeri ne protest diten per djell, as ke vjeth rrug si alabak……. ti e do popullin, populli te do….. kurvat duan 5 lek per shpenzime vetjake…..

 12. O i paemer dylberi mavi, Gerdecin e hodhen ne ere amerikanet dhe jo PD, sepse po te ishte ndryshe nuk do ta mbyllte gojen dhe lideri juaj mavi.Eshte e vertete qe demokracia erdhi ne shqiperi si perroi qe merr gjithshka me vete dhe nje pjese e ish komunisteve apo ish sigurimsave u anetaresuan ne partite politike te dy kraheve. Rendesi ka se cfare bene me pas, dhe po te shikosh nese ke sy vitet 2002-2009 ishin vitet ku pati nje rritje ekonomikem pati investime dhe nuk ka patur largime jasgte bile ka patur nga ata qe jane kthyer . Shqiperia mori tataepjeten ne vitin 2013 me ardhjen e sektit Rilindja ne pushtet ku faj ka dhe Ilir Meta qe i besoi njeriut me te pabese ne ate vend. Modeli ekonomik i SHqiperise eshte lavatricja e parave te pista dhe tarfiku droges, ku horri, krimineli dhe kurvat nderohen dhe paraqiten si VIPa dhe biznesmene dhe nje milet i trullosur dhe dele rri e shan prapa gardhit sepse ska patur dhe nuk ka kulture demokratike. Kushdo qe mbron kete lloj klike ne pushtet eshte ose sherbetor qorr i saj ose i semure mendor

 13. O i pemer po ik e ferko ndonje rrocke, car lidhje ke ti me forumin. Ah, ka faj dulle bythqiri qe te mesoi shkrimin, o aksident.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu