• |
ide | kryesore

U betua tek noterja si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsi bën lëvizjen e radhës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasi u betua te noterja Miranda Xhemalçe, dhe jo në presidenti, Arta Vorpsi ka ndërmarrë sot një tjetër hap me qëllim njohjen e mandatit të saj si anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

Balkanweb shkruan se Vorpsi i është drejtuar sot me një kërkesë anëtarëve në detyrë për në Gjykatën Kushtetuese. Po sipas të njëjtave burime, kërkesa i është drejtuar Vitore Tushës, Besnik Mucit, Elsa Toskës si edhe Fiona Papajorgjit, përmes së cilës znj.Vorpsi kërkon prejt tyre të njohin mandatin e saj si anëtare e gjykatës Kushtetuese, me votë të parlamentit.


Për shkak të konfliktit të interesit, mësohet se Marsida Xhaferllari e emëruar me dekret të Presidentit Ilir Meta dhe e betuar para tij si anëtare e Kushtetueses, nuk mori pjesë në mbledhje.
Lidhur me kërkesën e znj. Vorpsi, anëtarët e Gjykatës Kushtetuese janë ndarë në vota të barabarta 2 me 2, duke mos arritur të marrin dot një vendim për këtë kërkesë./BW

6 Comments

  1. Pra dhe antaret e gjykates sot jane ndare 2me2. Cfare gjykate. Hahaha kjo po . Rruga elbasanit po ben gjykate kushtetuese pasi beri kpķ kck ked vflp ggg ppp lll. Gjera plot.

  2. dmth 2 gjyqtaret pa asnje dite pune si gjykatese, mbesa e ermir dobjanit dhe fiona e shrekut kane thene qe vendi i takon arta vorpsit

    hajde gjykatese vari karin hajde

    Jo per gje por PRITJE qe gjykimin e pare PRO Rames dhe Partise

    TURP per ju o gjyqtaret sherbetore noterie te RAMES , dobjani dhe papajorgji qe skaluat as testin e te sapodiplomuarve per juridik

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu