• |
ide | kryesore

I riu nga Gjirokastra kapet me 107 kg kanabis në Janinë

Lajme

Një shqiptar është vënë në prangat e policisë, pasi është kapur me 107 kg kanabis në Kallpaq të Janinës.

Operacioni është zhvilluar në Kallpaq të Janinës, ndërsa shqiptari i arrestuar është shtetasi Vangjel Bashari nga Gjirokastra lëvizte me një makinë në kufirin e gjelbërt. Pas ndalimit të tij në makinë i janë gjetur 91 pako me 107 gram kanabis.


Po ashtu shqiptar i janë sekuestruar edhe 180 euro si dhe 2 celularë. Greqia është bërë shpesh herë rrugë transporti për trafikantët shqiptarë të cilët, përdorin këtë shtet për të shpërndarë lëndë narkotike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu