• |
ide | kryesore

Kriza në Kushtetuese, Meta takon Mejdanin

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta vijon konsultimet për krizën politike dhe kushtetuese që po kalon vendi. Pas takimeve me krerët e partive të opozitës, Meta ka pritur këtë pasdite në zyrën e tijish-Presidentin, Prof. Rexhep Meidani, një personalitet i njohur i së majtës.

Nuk jepen detaje të bisedës së zhvilluar midis tyre, por presidenti Meta konfirmon në rrjetet sociale se kanë diskutuar për krizën e rëndë politike dhe institucionale në vend.


“Së bashku me ish-Presidentin, Prof. Rexhep Meidani diskutuam sot për zhvillimet më të fundit në vend dhe rëndësinë e zgjidhjes së krizës së rëndë politike dhe institucionale”, – shkruan Meta. ©LAPSI.al

2 Comments

  1. Po boll me keto more cte te them…. nxirr videon roze se na cmende…. ca do ti tani te te lutet populli mor shkerdhat…..president leshi…..

  2. Ka nje ndryshim te madh sepse Prof.Mejdani kur ishte president, privatizoi vetem nje apartament 5+1 te trupit dipllomatik(ku ka qene arka e sigurimeve tek Z.Popullit) kurse Meta privatizoi gjithe shqiperine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu