• |
ide | kryesore

Sherr mes shqiptarëve në Itali, vritet me armë 27-vjeçari

Lajme, Të fundit

Një shqiptar ka qëlluar me armë zjarri një bashkatdhetarin e tij në shtetinj fqinj të Italisë. Ngjarja ka ndodhur natën e së hënës në Frosinone përpara një lokali, në këtë qytet.

“Ilmessaggero” shkruan se shqiptarët kanë pasur një grindje të dhunshme midis tyre. Më pas një 37-vjeçar është larguar për një kohë të shkurtër dhe është rikthyer me një armë.

Në momentin që 27-vjeçari ka hyrë në makinë, ai e ka qëlluar me pistoletë në kokë, duke e lënë të plagosur në gjendje të rëndë shëndetësore.

Të dy shqiptarët janë banues në Frosinone dhe të dy posedojnë një leje qëndrimi në territorin italian.

Burri i plagosur u transferua në Poliklinikën “Umberto I” në Romë, ku iu nënshtrua një operacioni kirurgjikal, i cili i ka bërë të mundur nxjerrjen e plumbit nga kafka. Aktualisht gjendja e tij shëndetësore nuk dihet.

Vetë 37-vjeçari është paraqitur vullnetarisht në komisariat. Pistoleta me të cilën qëlloi 27-vjeçarin, ishte e vjedhur më 8 dhjetor në Ceccano.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu