• |
ide | kryesore

Tërmeti/ Policia e Durrësit hetim për çdo pallat, priten arrestime

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Durrësit ka nisur hetimet për çdo pallat të dëmtuar, në çdo lagje të qytetit, dhe ka bërë gati dosjet për secilin ndërtim. Pritet që në ditët në vijim të realizohen arrestimet e para për të gjithë shkelësit e ligjit. Banesat ne Durres pas goditjeve te termetit (1)

Prokuroria e Durrësit ka nisur, që më datë 29 nëntor, çështjen penale që i referohet tërmetit të datës 26 nëntor, ku si pasojë e tij janë shembur një numër ndërtesash, që kanë shkaktuar vdekjen e një 25 personave vetëm në Durrës.Termneti-godinat-durres-pasojat-tmerr (21)


Për këtë dyshohet se pasojat kanë ardhur si shkak i ndërtimeve pa leje dhe të moskryerjes së detyrës nga inxhinierët zbatues dhe personave përgjegjës, si dhe nga mospërmbushja e rregullt e detyrës nga nëpunësit shtetërorë të ngarkuar me mbikëqyrjen e këtyre ndërtimeve.Termneti-godinat-durres-pasojat-tmerr (13)

Çështja është regjistruar për veprat penale, “Ndërtim pa leje” dhe “Shpërdorim detyre”.

4 Comments

  1. Ka dhe ndertime me leje por jane bere ndryshime rruges si shtesa katesh dhe per lokale sherbimesh.
    Cfare nuk eshte bere sidomos ne zonen e plazheve te Durresit.

  2. Katastrofa ne Durres, nese nuk e dini, ka filluar me Kryetarin Miri Hoti dhe me Shefen e urbanistikes Lida Miiraj, Zeqo qe u majmen e pasuruan, madje ajo vazhdon ende te jete e punesuar per te dhene cerfifikimin nga pikepamja arkeologjike per ndertimet qe behen. Ata kane filluar ndertimet pa cilesi e sistem ne plazhin e Durresit.
    Eshte fare e lehte te gjenden, por KETU BEHET KOT ZHURME me thirrjen KAPNI FAJTORET>

  3. Mos perhpni GENJESHTRA po ka arrestime dihet kush eshte i pari per arrest Po arrestohet xhuxhi vete per lesh Ramazani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu