• |
ide | kryesore

Rama sulmon Kurtin: Nuk ka bëra akoma asnjë punë dhe më jep mua leksione

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ashpër me kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurti lidhur me qëndrimin e tij për Shengenin Ballkanik. Ne një interviste për gazetarin Baton Haxhiu në Klan Kosova, Rama tha se projekti nuk do të ndalet dhe se për këtë ka mbështetjen e SHBA-ve. Ai kritikoi qëndrimin e Kosovës dhe të Kurtit që e ka konsideruar këtë “një hap të nxituar”.


“Nuk ka gjë më të gabuar se fitimtari ta kthejë veten në humbës. Nuk ka gjë më të keqe se të vetizolohesh. Çështja e Kosovës dhe Serbisë nuk mund të zgjidhet me kërcitje dhëmbësh, nuk mund të zgjidhet me tarifa që janë mjete dhe jo qëlllime.


Ai i Durrësit është një takim që është i hapur për të gjithë. Palmer më ka kërkuar 2 vende sepse do të dërgojë dy njerëz të tij në Departamentin e Shtetit. Unë po nuk besova nuk e bëj. Unë besoj që kjo është rruga. E di që kur udhëheq ke edhe koston që ata që të ndjekin mund të mos e pëlqejnë atë që po bën.

Unë e di që në Kosovë bëhet politikë me mua. Unë ju them atyre që më tregojnë mua nuk kanë bërë asnjë punë akoma që janë zgjedhur të hapin pak horizontin. Mua nuk më ndal dot askush të më kompleksojë duke më bërë pis.

SHBA-të nuk do i kishim mbështetje dhe nuk do kishim bërë asnjë hap nëse ata nuk do të na nxisnin nëse edhe nga SHBA. Nëse ata do e shikonin me dyshim do na thoshin “stop një herë, se nuk është koha” – tha Rama duke shtuar edhe një tjetër kunj për Kurtin: “Vjen njëri që ka fituar zgjedhjet në Kosovë dhe kujton se do shpëtojë botën dhe më thotë mua mos u ngut”. ©LAPSI.al

24 Comments

 1. Ka bere ate qe nuk e bene dot te gjithe pushtat politik qe paten ne dore te benin dicka per kete popull dhe kur mbeshtetjen qe i dha amerika e kthyen ne parajse per veten e tyre dhe te femijeve,rama eshte sot politikani qe besimin e plote te amerikes per politiken ne ballkan,por shpellkaret nuk do ta kuptojne kurre,sa te shikoni e mendoni si salihu e likja

  1. I paemer po si nuk na the at « dickan » qe kish be ky per popullin ? Se disa i dime psh ka ngritur Shqipnin ne vend te 3 ne bote per korrupsjon pas Sierra Leone, ka vjedhur votat e popullit , ka rritur borxhin e ka tkurrur investimet ; ka vjedhur shtetin me PPP e ndertime, ka ber kthim mrapa duke shkri institucjone sic e tregojn indicet internacjonale te zhvillimit demokratik perfshi ketu paketen antishpifje per ti mbyll gojen atyre qe «  shpifin » kur thon se ky sben pun

   1. Ke haruar gjobbën e Beketit, taksat e 2-3 fishuara, shkatërimin e stadiumit qemal Stafa, pallatin 13 milionësh në vlorë, deputetët, kryetarët e bashkive dhe 90 përqind të zyrtarëve të lartë me rekorde kriminale, 2 ministra të brendshëm të lidhur drejtpërdrejt me kultivimin e trafikimin e drogës, PPP e tj e etj se nuk mbahen mend të gjitha, paftësinë tmeruese të zyrtarëve trejtues në të gjitha nivelet, 51 viktimat e tërmetit, 1.5 milionët për qenin e emergjencave e taksëne rugës kombit.

  2. Tragjedia e vertet eshte efekti i marksizmit tek njerzit. I kthen ne idiot qe te kene mundesi te permiresohen. Ne te tjeret tirani, se nuk kemi te drejta. Po po amerika e ka fajin, mundesisht trump-i…nderkohe ke 1 mandat e gjyse qe evroleshet tallin bythen. Kjo ka ndodhur dhe po ndodh, por siç thote sorosi nuk lejohet monopoli i te vertetes, me mire tirani deri sa te te dalin thinjat. Monopolin e te vertetes e ka evropa sorosiane me ne krye merkelin. Sja shof dot me bojen keti vendi e jo me ta ndihmoje duke u bere kurban per te 100 here. Le te shkoi dom gjergji te beje avokat mbrojtesin e merkelucit.

 2. Pa bere minimumi 10 koncensione me vlere mbi 1 miliarde euro, nuk je i kualifikuar per te folur me Ramen. Me pak fjale je buzequmesht

 3. Pikerisht se Kurti “ska bere asnje pune” mund te te jap leksjone ty qe ke bere kaq shume ne keto gjashte vjet dhe ske patur asnje arritje. Akoma pa mar karrigen Kurti e pa patur qeveri Kosova nguteni te uleni me Serbine te beni shengen duke e menjanuar. Cfare politike qenkerka te presesh te te thone Amerikanet ne eshte ok per ty apo jo. Po se dite ti cfare eshte e mire apo jo per Shqiptaret kush do ta dij?

 4. Vjen nje KM ne Shqiperi qe ka marre postin me te vjedhur dhe me tu lutur aman tepsin dhe kusin dhe irritohet se kush eshte Albin Kurti qe morri postin e KM me vota te numeruara brenda 12 oreve POr nje gje eshte e qarte si drita e diellit Se ketij Km i ka hyre vetja ne qejf E thone mire shkodranet ,te hyfte vetja ne qejf ,te presim dhe do shohimmmm

 5. Politika e jashtme në dorë të Edi Ramës, Qeverisja dhe Financat në dorë të Linda Ramës dhe ABI Bank, mbrojtja në dorë të Gjeneral Zahos. Ka dhe një tufë ministre femra që i thonë sallamit “shëmbëlltyrë e KM”. Bordell!

 6. Zana ziguri miu taci albini ka tre muaj qe nuk di ku eshte,rama i fitoje zgjedhjet kur lulzimja kishte 60% qeverine,por ne qeveri u fut qe te bente ca tendera si gei Gazi dhe gjenerali i brendshem,prandaj fitoje rama se keta e kishin mendjen te vidhnin,por shpellkaret femra meshkuj kaq dine kaq shkruajn

 7. Nje faleminderit lopes lindore Merkel qe duke shkruajtur artin progresist se bashku na e nxorri ramen si nje qe ka punuar. ore akoma nuk kuptoje si nuk i kane dhene nje medalje kesaj plere komuniste dhe te shporret se na e nxiu jeten.

 8. Po ku ka…. te zgjidhi punet e shqipnis , kosova ka qeverin e vet. Po beri pune Kurti sy ky babka…i juaj dmth edrama me mire mos u befte kryeminister se do zbrazi kosoven si ky i juaji shqipnin

  1. Qe kur flet me “ky i juaji” me shkon menja qe me shume ka shanse te jesh antikosovar se sa kosovar. Dhe eshte nje i tille qe qarkullon ketu te Lapsi dhe shfaqet here pas here,duke perdor edhe kete pseudonim qe po perdor ti..Nqs nuk je ai, ti drejtoju Rames dhe jo komentuesve, se komentuesit jane kunder Minishengenit te Vucic-Rames

 9. Nuk te jep dot leksioni Kurti ty Edi minishengisti, se ti je i gjitheditur, e si mund te jap dikush leksione ty, aq me teper nje nga Kosova. Ty edhe nje propizim inxhinierik qe ta dha Pacolli ne nje takim ne Thumane apo Kruje, ti ju ktheve me arrogance dhe i the skemi nevoje per leksione, se keto i dime vete, pra edhe arkitekture ti i jep leksion Pacollit,pra edhe profesionin ia di me mire,e larg qofte ai ty, e jo me te t’jap Kurti leksione politike ty. Keshtu thua, por brenda teje edhe ti vete e di qe nuk krahasohesh me Kurtin. U mundove per 4 ore t’a besh per vete , duke mendu qe me batuta propagandistike,premtime, rrahje gjoksi si patriot dhe vizionar , ta besh per vete Kurtin, por nuk ia arrite. Pse?Sepse , jo vetem qe Kurti nuk i ka qef politikanet e bere pis nga korrupsioni, e vjedhja, por se mbi interesa kombetare Kurti nuk ben kompromis. Ti vendose te ndjekesh rrugen e Thacit, eshte problemi yt.Ty do tmbetet emri Tradhetar ne historine shqiptare.Kurse Minishengenin , harroje,Ska per te ndodh kurre!

 10. Harrova me kryesoren, o Minishengist tradhetari. Ty spo te ben askush pis .Do te doje t’a quaje kaq pak,kete krim qe po ben, pra vetem se po ben pisllek. Jo more antishqiptar, ti po behesh tradhetar dhe jo vetem pis!

 11. Shko mor rrotkari arber se na bere te dhjesim me idete e tua te tipit salihist,kete shengenin ballkanik nuk e kundershton dum baba e kundershton ti pjella omgj e salihut

  1. Une arber, po ti kush je?Si te drejtohem pervec se kopil?Po vere nje emer te pakten,se mbiemrin e di qe as ti nuk e di te sakte He bir se po plakesh dhe as mbiemrin spo e meson dot..Minishengenin do ta kudnershtojme deri ne momentine fundit qe paraqet RREZIk,se per te ndodh ska per te ndodh kurre se Rames edhe 1-2 vite i kane mbetur kohe-per te vjedhur

 12. Injorant kr ne kete dynja te mos vjedhesh te jesh modest te mos genjesh te mos mashtrosh te sillesh mire sidomos me te dobtit e te pafuqishmit te mos tradhtosh , i ke bere te gjitha te mirat. Te gjitha o i pa dine e pa iman. O qenie e zeze dhe e pa bes. I mjer.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu