• |
ide | kryesore

Rama dhe Basha reagojnë për vdekjen tragjike të Kobe Bryant (FOTO)

Arkiva, Lajme, Sport, Të fundit

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD, Lulzim Basha kanë reaguar për vdekjen tragjike të legjendës së basketbollit Kobe Bryant.


Basha shprehet se kjo ngjarje është një lajm tragjik për sportdashësit dhe për ata që për vite të tëra janë mbërthyer para ekranit për të parë Bryant.


Basha shprehet se të gjithë janë të tronditur për vdekjen e tij të dhimbshme dhe të vajzës së tij 13- vjeçare Gianna.

Rama ka postuar një foto të Bryant shoqëruar me një thënie të tij.

 

Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare humbën jetën pas rrëzimit të një helikopteri me të cilin po udhëtonin në Kaliforni mëngjesin e së dielës.

41-vjeçari ish-lojtar Los Angeles Lakers po udhëtonte bashkë me 4 persona të tjerë me një helikopter privat. Asnjë nuk ka mbijetuar. Shkaqet e rrëzimit të helikopterit janë të paqarta. Dëshmitarët thanë se dëgjuan një zhurmë në ajër përpara rrëzimit të helikopterit. ©LAPSI.al 

Bryant was reportedly traveling with four other people in his private helicopter when it crashed and a fire broke out. Everyone on board was killedOfficials with the Los Angeles County Sheriff's Department responded to reports of the crash near Las Virgenes Rd and Willow Glen St in Calabasas at around 10am

10 Comments

 1. I ndjeri u prehte ne paqe , por ragimet e politikaneve tane me duken budallallik..
  Dy lidert politike te shqiperise , komente per vdekjen e nje basketbollisti.
  Pse jemi kaq servile ?

  ”’ Basha shprehet se të gjithë janë të tronditur për vdekjen e tij të dhimbshme dhe të vajzës së tij 13- vjeçare Gianna.””

  Liga amerikane e basketbollit profesionist ka 1028 basketbolliste .
  Gati 80% e shqiptareve nuk e dine fare kush eshte Kobe Bryant, kurse politikanet tane shprehen se ‘TE GJITHE JANE TE TRONDITUR ‘…

  Shume fallco.

  1. Pastrusja e haleve te Trumpit ra nga shkallet ne thyu komen .
   Me vrap kto zhabat e politikes ton do ti cojne telegram per sherim te shpejte te pastruses.

 2. Me mire do ishte te prononcoheshin per dy binjaket ne Berat qe vdiqen pa ditur pse vdiqen, e qe

  u bene 6 muajsh pa u vaksinuar as pa bere nje vizite mjeksore. Ne kohen e asaj qe tani i thone

  diktature, femijet sidomos ne periudhen 0-1 vjec ishin ne mbikqyrje te detyrueshme mjeksore e

  me vizita periodike.

  1. Shumë e saktë, një shpullë në fytyrë për viktimat tona si dhe ato hallexhinj të tërmetit që janë akoma pa strehë. Po këta nuk njohin turp, Rama e Basha janë të dy njësoj.

 3. Bashkohem edhe une me disa komente te komentuesve te mesiper.Tek politikanet tone ndikon shume ndjenja e servilizmit ndaj te huajve,te thuash qe jane shume te ndjeshem per hallet e qytetareve te vendit tyre ?.Kurre-Pse nuk shkruan dy rreshta per 2 binjaket ,ato foshnja te pa fajshme, me te drejte e shkruan nje komentues ,apo per shume e shume qytetare te tjere qofshin keta pleq ,te rinj apo femije qe dergjen neper cadra ne kete dimer duke mos u dhene as dhe nje ndihme sa do te vogel.

  1. Shume e drejte vemendja e shkrimi yt per ato femijet fatkeq, me ka ardh per te qar per to e te atin e tyre sikur te ishin njerzit e mi.

   Nuk besoj se politikanet qajne apo kane ndjenja se po te ishin te tille nuk ishin futur ne politike por ne pune sociale e u vinin ne ndihme njerzve ne nevoje.

   Rasti dy binjakeve eshte trillim i pa pershkruar. U prehshin ne paqe engjejt e vegjel 🙁
   jam shum i merzitur per ate rast edhe pse nuk i njoh.

 4. E mor Stalin trap mbetesh!
  Nese cdo lider i kesaj bote do merej me tere fatkeqesite kombit ia do doreazohej per dy jave. Ne nje komb te kulturuar sic eshte edhe Shqiperia kete prononcim duhet t’a bente ne politikan i ngeshem si Sali Berisha per me teper qe eshte edhe me profesionin me human, ate te mjekut. Por ti e fal ate kur vepron si kriminel duke vrare njerez te pafajshem dhe me pas deklaron se do te vrisnja jo 3, po 30, 300 sa te ishte nevoja.
  A e kupton se cfare bole je a te qivja udhet!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu