• |
ide | kryesore

Kush janë tre të arrestuarit për pengmarrjen e Jak Prengës

Arkiva, Lajme, Të fundit
gjykates


Bajram Hajri, Olsi Turja dhe Elton Hajri janë dy personat të cilët janë arrestuar për pengmarrjen e Jak Prengës.

Po ashtu në kërkim është shpallur Leonard Hajri ndërkohë janë shpallur në kërkim dhe 6 persona të tjerë.

Rreth dy javë më parë u rrëmbye në Kamëz Jak Prenga. Deri ditën e djeshme nuk kishte asnjë informacion derisa Policia në një operacion në Shijakt arriti që të shoqërojë dy persona.

Duket se Policia ka identifikuar të gjithë autorët dhe personat e përfshirë në pengmarrjen e Jak Prengës pranë banesës së tij. Nga jeta e tij mësohet se dy vëllezërit e tij janë me precedent penal.

Një prej vëllezërve të tij dyshohet se ka lidhje me grupin e Shijakut dhe është dënuar me 12 vite burg në Agli për trafik droge.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *