• |
ide | kryesore

Lleshaj flet me gjuhën e Ramës, sulmon Rai 3: Gazetari pa skrupuj, që fyen partneritetin me italianët

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj reagoi pas shkrimit të ‘Rai3’ që fliste për 12-fishimin e kultivimit të kanabisit në Shqipëri.


Sipas Lleshajt, kjo nuk është hera e parë që një media bie pre e dezinformimit.


Por ai shprehet se falë partneritetit me Italinë, Shqipëria është çliruar nga fenomeni i kultivimit masiv të kanabisit dhe shënon çdo vit rezultate asfiksuese për krimin në këtë fushë.

“Nuk është hera e parë, që një media në Itali bie pre e dizinformimit dhe papërgjegjshmërisë së ndonjë individi në përcjelljen e lajmeve mbi luftën kundër kultivimit të kanabisit në Shqipëri. Kjo gazetari sensacionale pa skrupuj fyen partneritetin e shkëlqyer me kolegët italianë!

Falë këtij partneriteti Shqipëria është çliruar nga fenomeni i kultivimit masiv të kanabisit dhe shënon çdo vit rezultate asfiksuese për krimin në këtë fushë. Fatmirësisht këto rezultate janë të certifikuara nga autoriteti i padiskutueshëm i Guardia di Finanza-s. Beteja vijon ”, shkruan Lleshaj.

11 Comments

  1. Cudi shoku L(l)eshi, se kur RAI 3 denonconte drogen e Lazaratit, me siguri qe bente pune te mire investigative, apo jo? Me propaganden tuaj te felliqur, nuk mashtroni dot me as femijet e kopshteve.

  2. Dhe ta mendosh qe RAI3 jane ultrakomunista kunder te djathtas ne Itali. Keto te rilindjes dine te bejne gazetari me thene te drejten: o fut karten dhe je me ne o nqs nuk fut dhe perserit ato qe ne themi nuk di te besh gazetari dhe shpif. Kur kapet kryebashkiaku duke thithur te bardhe apo ne shkelje te ligjit ska gje se nuk prish pune. Dje ne opozite Rama uleriste krimi, korrupsioni etj

  3. Do me thene ky nuk ka kuptuar qe behet fjale per TV shteterore te Italise? Qe ky eshte mendimi i qeverise prokurave dhe parlamentit Italian? Te rrufshin makinat lluksoze qe blen me leket tona pis..ti je gomar e zog gomarit!

  4. Gazetaret ,zeri amerikes,bild, RAI3 etj jane kazan ky leshi dhe rama jane kokrra e KARIzmatikut dhe thone gjithmon te verteten e shtrember, nuk ju vjen turp o edlleshi qe mashtroni diten per diell po sherbimet e huaja jane ulur kembkryq ne tirane o palikara dhe dine sa here hani bukee thithni droge ju kerkoni te mbuloni diellin me shoshe, suksese ne jete

  5. Amon ,mos na e hidheni ne media kete LESHIN ,SE KY ME SHUME JA FUT BOLET E EDI RAMES NE GOJE SE SA BENE NOJ PUNE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu