• |
ide | kryesore

VIDEO/ Tërmeti shkund Ora News, shikoni reagimin e Sonila Meços

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tërmet me magnitudë 4.9 goditi këtë mbrëmje vendin tonë, duke krijuar panik tek njerëzit. Lëkundjet janë ndjerë goxha edhe në studion e emisionit “Tempora” në Ora News, ku publiku është ndjerë i frikësuar. Ndërsa, gazetarja Sonila Meço ka kërkuar që askush të mos lëvizë, pasi kjo shtë këshilla më e mirë në këto raste.

“Është tërmet? Qetësi zonja, ju lutem qetësi, mos lëvizni ju lutem.Kjo është këshilla më e vlefshmë, numër 1 që na japin në këto raste.Qetësi. Sa të marrim pak veten. Vetëm një moment”, shprehet Sonila Meço.


4 Comments

 1. Sonila shume qetesisht dhe profesionalisht e perjetoje por publiku paska nevoje per trajnim.
  Mesimi numer nje kur bie termet mos te zer paniku, mos ikesh me vrap, mos bertasesh qe te degjosh nese behet nje njoftim e mos krijosh panik te vetja dhe te tjeret prane, qendro ne nje vend te sigurte posht dickaje, dhe mos zbrit neper shkalle pasi shkallet jane objektet e para qe mund te rrezohen ose rrezohesh te to.

  Trajnojini spektatore teorikisht te paktem. Sonila e beri mire jo vetem punen e saj por edhe keshillat si te ruajne qetesine.

 2. Termetit be Shqiperi Jane Jo si gjithe termetet e tjera por Jane si termetet we binin para disa viteve be Zharrez.
  Zharrza ishte vendi pilot we miqte tane pa paguar as taksat DHE demshperblime banoreve te zonave aty prane te perfitonin.
  Pra me sot jemi katandisur nga miqte me keq se innianet e Amerikes Latine.Ne kembim te floririt nuk marrin as Pasqyra.
  Nuk mjaftoi as kjo por na Kane leme ne kurriz nje Pasha Katil we nuk ngopet me fitime droge por pervec se Po jep florinjte falas Po lejon diten DHE naten te behet Zharreza e Madhe.
  Miqte na median dhe zbatuan Fajdet fantastike, thone Po mbysni boten me droge DHE nuk marrin asnje made por presim e percjellin Pashain so me qene Nobelist.
  Nuk lejojne te udhehiqet ky vend nga Nacionaliste por nga gjysem te mesuar ,Internacionaliste. Miqte nuk na duan por na perdorin si Kuba . Nese miqte do te na donin vertet duhet te lejonin we keto Dy shtete shqiptare te udhehiqen nga parti edhe vertet te djathta, dhe pasurit to merrnin me lite se cmimi I tregut , por Jo te na poshterojne Duke grabitur pasurite dheshkaterro banesa e poshtero kete populli me keq se Kuba,Mexikan DHE krejt Amerikes Latine etj
  Nuk explorohet Universi,Marsi etj pa rregulluar Token..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu