• |
ide | kryesore

Video/ ‘Pushtuesi’ më i pazakontë i fushës shoqërohet me dhurata në Goodison Park

Sport, Video

Zakonisht forcat e sigurisë në stadiume ndjekin të nervozuar dhe me intensitet ata që përpiqen të pushtojnë fushën gjatë ndeshjeve të futbollit. Por nuk është ky rasti që u pa në Goodison Park, në ndeshjen e Premier League mes Everton e Crystal Palace. Ekzaktësisht në përfundim të ndeshjes një fëmijë i vogël u fut në fushë, për të takuar Calvert-Leëin, autori i një goli gjatë sfidës dhe idhull i vogëlushit.

I shoqëruar me përmzemërsi nga vetë siguria e stadiumit, tifozi i vogël i Everton është drejtuar nga sulmuesi, i cili hoqi fanellën e tij për tia dhuruar vogëlushit të lumturuar.

Me fitoren e arritur kundër Crystal Palace, të besuarit e Ançelotit u ngjitën në vendin e 7 me 36 pikë, vetëm 5 distanca larg vendit të 4, që mbahet nga Chelsea e që të con në Champions League.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu