• |
ide | kryesore

FOTO/ Mitingu i Veliajt mbushet me pankarta kundër tij: Drejtësi për Arditin

Lajme, Të fundit

“Drejtësi për Ardit Gjoklaj”. Ka qenë ky mesazhi që të rinj të Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë lëshuar gjatë aktivitetit për 100-vjetorin e Tiranës kryeqytet të mbajtur në mbrëmje në sheshin Nënë Tereza në Tiranë, gjatë momentit që kryetari i Bashkisë po mbante monologun e tij.

Ky mesazh i përcjellë nëpërmjet fletëpalosjeve shkon edhe njëherë si akuzë për kryebashkiakun Veliaj, i cili njihet si personi i parë në akuzë për vdekjen tragjike të Gjoklaj në fushëgrumbullimin e mbetjeve urbane në Sharrë.


 

12 Comments

 1. Njesite guerilase te pd ne sulm dhe thone pastaj qe ne nuk perdorim parate ruse,kjo mban lart frymen revolucionare te pd,keto shpellkare guerilas diten e 100 vjetorit e Tirones e perdhosen njelloj si per 100 vjetorin e shqiperise ku shkuan me kova e legene duke shqyer torten qe salihu ja u beri dhurate,shpellkare e guerilas ne qytet Kombi ne Rrezik,thenje nga Qazim Mulleti

 2. Jam shume kurioz ta di se cfare do thoshte komentuesi bashkiak paraministrit te brendshem apo para kryetartit te komisionit te ligjeve. Natyrisht qe funderria e ores 22:32, harron qe ai qe po fliste per”Tironen” eshte nga fshatrat qytetstalinsa dhe u be i neveritshem me ato qe fliste se nderkohe qe fliste per mikpritjen e tironcve dhe per Tironen e te gjitheve, ve te shkruajne kesisoj plehrash qe kushedi nga cila kenete kane dale apo qe ndoshta kane ardhur nga Wuhani me virusin vrases ne trup. Sa per Ardit Gjoklaj, me vjen keq ta them, por nuk do behet asnjehere drejtesi per sa kohe ky vend do qeveriset nga qenje te tilla, qe vetem njerez nuk jane dhe qe urdherojne viruse te tilla si shkruesi i ores 22:32 per te shperndare semundjen e rradhes. Per ta kuptuar sa pak viruse te tilla ka ne kete vend, mjafton te shohesh tek Opinion se me shume se 90% e votuesve per ministrat jane votues fake te urdherua nga zhapiket si kryetari i bashkise Tirane, per te votuar sa shume qe here qe te jete e mundur. Ardit Gjoklaj pushofte ne paqe

 3. Protesta eshte simbolike ne nje rrafsh shume me te gjere. Ne 100 vjet kryeqytet, ndoshta me shume se cdo gje tjeter, Tirana ka prodhuar krim politik. Jam dakord me komentuesin me siper qe per Arditin nuk do behet drejtesi ashtu si per asnje krim tjeter politik qe eshte konsumuar ne Tirane. Pergjegjesine kryesore e kane ata qe e kane qeverisur Tiranen per me shume se 60 vjet.

  1. o nero , prap ktu ti re debil
   kisha nji muj qi nuk isha fut ktu ke lapsi
   po sot po shof qi ky neri ka shkrujt ke cdo lajm
   ka mjesi n dark
   osht bo si shabon qosja
   ky mduket mu osht ai qi shkrute ma perpara me emnin stalini
   hik o kar se ngele ktu
   jep men per tgjitha gjonat
   ke shku per lesh o trongull
   ti do jesh nai sakat qi nuk del dot ka shpia
   ne harxho diten ktu ke portalet duke shkrujt me emna te ndryshem

   1. Ty vetem plaken t’kam zili se nuk eshte lodh fare. Aq shqip sa ke dit tek pidhi asaj, aq di dhe tani. Ai doktori qe te ka pritur do ta kete futur gishtin pa dashje ne bythe dhe qe atehere e kerkon karin ne menyre konstante. Kerkoje vend tjeter, jo nga une.

 4. Evgjiteria po drejton kete vend, ishalla vijne nigerianet tu qine grate bythqirave qe hane me luge floriri mut nga ai me i miri.
  Ec librazhdi

 5. Keta maskarenj e betonuan Tiranen per vite me rradhe me ato ndertesa te shemtuara pa pike lidhje njera me tjetren. Pa gjelberim, me ate shesh skandaloz pa pike kuptimi ne mes te qytetit, pa teatro, pa kinema, pa parqe, pa lodra femijesh, nje qytet konvikt, i shemtuar, vetem me kafene dhe lojra fati.

  Dhe dalin a mbajne fjalime pa u skuq e pa u zverdh.

 6. Nga ai kriminel ne bashki qe vret dhe i djeg qent e rruges i pret te gjitha te vrasi ne lloj lloj menyrash qofte edhe fizikisht njerzit qe padrejtesisht punojne per te apo firmat e tije 🙁

  Te **** Tiranen Neokomuniste, dhe diten e poshter kur Tirana u be kryeqytet, ate dit vdiq ky qytet i mrekullueshem qe sot po e perdhunijne keto pederaste me kulla e beton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu