• |
ide | kryesore

Meta: Fakte të reja për Ardian Dvoranin. T’i ndalohet veprimtaria kriminale

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë sot para mediave në një konferencë të jashtëzakonshme për të bërë publike fakte të reja të dala në dritë për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Ardian Dvorani, ndaj të cilit ka depozituar një kallëzim penal duke e akuzuar për aktivitet kriminal.

Meta tha se sot do të depozitohet një shtesë në kallëzimin penal ndaj Dvoranit dhe theksoi se atij duhet t’i ndalohet veprimtaria e organizuar kriminale.

“Mirë se erdhët në kështjellën e mbrojtjes së kushtetutës! Deklaratë për veprimtarinë kriminale të Ardian Dvoranit. Sot dua tju informoj mbi fakte të reja të dala në drita për të kallëzuarin Ardian Dvorani në KED.

Sot do të depozitohet një shtesë në kallëzimin penal ndaj këtij shtetasi. Jo vetëm për të thelluar hetimin penal për veprat penale por edhe sepse të kallëzuarit Ardian Dvorani duhet t’i ndalohet ushtrimi i veprimtarisë kriminale për kapjen e gjykatës kushtetuese. Duhet t’i ndalohet veprimtaria e organizuar kriminale për vonimin e plotësimit të kësaj gjykate me qëllim që vendin e fundit vakant t’ia ruajë vetes.

Jam këtu për të treguar se sa larg shkon për kapjen e drejtësisë. Kryetari i Kuvendi i drejtohet kreut të KED duke i kërkuar informacion dhe kur i kallëzuari Dvorani, brenda pak orëve i përgjigjet Kuvendit duke keqinformuar. Dvorani pa asnjë kompetencë të shprehur në ligj, dhe duke mashtruar opinionin, ka shtrembëruar faktet, që t’i rrëmbenin Peridentit kompetencën për emërimin e anëtarëve të Kushtetueses.

Dvorani duhet t’i përgjigjet SPAK se pse nuk thirrur Këshillin e Emërimeve në Drejtësi që të shqyrtonte kërkesën e presidentit. A është në kompetencën e tij që mos të marrë mendimin e anëtarëve të tjerë? Me kë u konsultua Dvorani që të hartonte brenda pak orësh përgjigjen? Si mundi Dvorani që të thyente këtë rregull të këshillit për t’ju përgjigjur kërkesës së Kuvendit.”

14 Comments

 1. Enver Hoxha e zbuloi dhe nje here grupin armiqsor me ne krye poli-agjentin, armikun e brendshem dhe te jashtem : Dvorani.
  Duke pare provat te vertetuara KATERCIPERISHT mbi verprimtarine e tij antishqiptare , PARTIA VENDOSI :
  ………

 2. President banal dhe anadollak. e kujton presidencen si tinder apo istagram. Fshatar i vogel e banal ne ekstrem. keshtu eshte kur i var melcit ne qaf ujkut. nje cop muti njeri.

   1. te qifsha partiti edhe mendjen tende. ti do jesh nga ata copat e mutit qe akuzon te tjeret per suflake por sufleken e ke vet ne byth. ik ore loqe bej jeten tende, leri partit o rrot kari

   1. o qim peka, ik lepij mutin e like floririt pra pall kari. ku i kishe syt kur u publikua vidjoja e 7% apo te bytha e like floririt. u pa pagu like floriri me florirn e vjedhur ju varikarsave qe dilni dhe mborni kete cop hajduti? te qifsha ram psikopatin e like floririn bashk dhe sali vicidolin. per mua ata dhe suflaken e tyre ketu jan njesoj, e keqja me e madhe e kombit. ju suflaken jeni copa mbeturinash dhe llumi i shoqeris shqiptare. jan llumrat bythlepires, ca suflake si puna juaj qe nxijn faqen e nje kombi te tere, se shqiptari i vertet eshte fisnik dhe nuk e shet bythen per nje suflake si ju militentet e ketij timit. varikars.

 3. Keshtu eshte kur behet shtangisti president.
  Nuk me cudit fare sjellja e tij. Ai nuk i kishte as aftesite intelektuarle dhe as personalitetin per nje post si ai i presidentit. Avantazhi i tij i madh ishte se ishte ne koalicion me PSn dhe shantazhonte kete te fundit ne cdo moment.

 4. O Idhir je bagel dhe te gjitha baglat e tjera ne qenefveri dhe n’ parlamut perfshi’ edhe kryemutin,i kena peshqesh prej teje!
  LAEGOHU nga persidenca,jep doreheqje dhe shko lufto ato “…diku te 700-ndshi”…!
  Je BARAZU ME ZERO,nuk te pjerdh ma kush.
  Je njilloj nga ato qe po lufton sot….LEGEN!

 5. Ca i ben komenteve armata e Rilindjes. Qe Meta eshte nje mut muti kjo sdo mend. Por qe Rilindja eshte ne kufijte e kapjes se gjithanshme te shtetit, edhe kjo duket sheshit. Se muti eshte i shkurter (si presidenti) apo i gjate (kministri) apo i thate (ish kministri) kjo sdo te thote te shash njerin e levdosh tjetrin. Ky mender SPAK kete detyre supozohet te kete: te hetoje e coje ne gjykim te super korruptuarit, duke filluar nga ata ne detyre sot dhe dje, qe nga Presidenti, Kryeministri dhe paraardhesit e tyre. Kaq. Servila te qelbur.

  1. po ti ku e pe qe u levdu ndonjeri ne komentet me siper? apo i lexon me syt e like floririt komentet? pse thua gjera qe ska shruar njeri? apo te duket sikur po te shajn like floririn, ne menyre indirekte kan lavderu ram trecerekshin. a e kupton sa rend je o zotni? je shum rend. shef shkrime qe nuk ekzistojn.

 6. Ca i ben komenteve armata e Rilindjes. Qe Meta eshte nje mut muti kjo sdo mend. Por qe Rilindja eshte ne kufijte e kapjes se gjithanshme te shtetit, edhe kjo duket sheshit. Se muti eshte i shkurter (si presidenti) apo i gjate (kministri) apo i thate (ish kministri) kjo sdo te thote te shash njerin e levdosh tjetrin. Ky mender SPAK kete detyre supozohet te kete: te hetoje e coje ne gjykim te super korruptuarit, duke filluar nga ata ne detyre sot dhe dje, qe nga Presidenti, Kryeministri dhe paraardhesit e tyre. Kaq. Servila te qelbur.

 7. O rob qira -Mavi–Liken-JU E VUTE O MOTER DHE GRA QIRA ,tani ai grua qiri tuaj do te marri edhe kopetencat e e presidentit -Like Floriri-.ju ini rrace e qelbur o fis qire ,ju vrisni njeri -tjetrin per para dhe pushtet ,kete e ka treguar dhe babai juaj shpirteror qe pushkatoi tere shoket e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu