• |
ide | kryesore

Policia arreston Henri Çilin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Mbrëmjen e djeshme është arrestuar pronari i Universitetit Europian të Tiranës, njëherazi dhe botuesi, Henri Çili.

Burimet e Lapsi.al konfirmojnë ngjarjen.

Çili, së bashku me një bashkëpunëtor, janë ndaluar për llogari të Gjykatës së Gjirokastrës. Pas arrestimit ata janë transferuar nën forca të shumta policore drejt qytetit jugor.

Dyshohet se urdhër-arresti është lëshuar për shkak të një kallëzimi për ndërhyrje tek një gjyqtar për lirimin e një të burgosuri, identiteti i të cilit ende nuk dihet. Pritet një reagim zyrtar nga Policia e Shtetit.

5 Comments

    1. Ky do thote perseri qe Rama i duhet edhe nj mandat tjeter ketij vendi..qe ta ndrisi akoma me shume bashke me Naim Cilin😂🤣🤣🤣

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu