• |
ide | kryesore

Pamje të rënda/ Shihni çfarë iu bën policia në Indi atyre që dalin jashtë karantine (VIDEO)

Lajme, Të fundit

India është një prej vendeve që është prekur në masë nga koronavirusi. Qeveria aty ka marrë masa të rrepta për të karantinuar qytetarët. Ata që nuk zbatojnë rregullat përballen në rrogë me një reagim të ashpër nga policia.

Në internet qarkullojnë pamje të rënda të dhunës barbare që policia indiane ushtron ndaj njerëzve që dalin jashtë jashtë banese. Pamje të tilla të ngjashme publikoi pak ditë më parë në Facebook edhe kryeministri Edi Rama.


Ai pretendoi se pamjet vinin nga Spanja, por pas disa minutash rezultoi se video i përkiste përleshjeve antiqeveritare në Algjeri. Rama u detyrua më vonë të pranonte gafën dhe kërkoi ndjesë. Ai tha se kishte rënë pre e qytetarit dixhital, duke nënkuptuar këtu një mikun e vet nga Italia që sipas tij i kishte nisur pamjet. Shihni videon e as që po ndodh në Indi.

©LAPSI.al

9 Comments

  1. Nje shkop ne bythe nuk i ben keq jo. Mos ja tregoni Rames se do e ngarkoj edhe Policine Shqiptare me shkopimj te gjate dhe te drurit.

  2. po pse po shkojm te indanet e indis? ne kemi indjanet tane. kuvendi plot. kryeministria plot. pallati kongreseve plot e perplot.

  3. Po rreth gjysma ketyre nuk kane as shpi reale ( shumica pa uje e pa drita), ku te mbyllen? Duhen kthyer syte nga keto bote si Kina dhe India se per shkak te mjerimit te tyre behen vater infeksioni qe na merr ne qafe te gjitheve. Ne shohim keto masat e virusit ne perendim dhe kemi frike se mos po vjen diktatura, por harrojme qe rreth trecereku i botes ne nje forme apo tjeter jeton nderkohe ne diktature. Ne shqiptaret jemi keq dhe realisht drejt diktatures, por India eshte 5 here me keq, kinezet bejne sikur jane mire, por nderkohe hajne minje e lakuriqe nate per proteina. Rrezik i madh. Dhe nje virus lakuriqi tjeter si ky dhe ne te vegjlit marrim fund.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu