• |
ide | kryesore

Basha: Qëndroni në shtëpi, është kohë sakrificash (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, përmes një videomesazhi në Facebook, u ka bërë thirrje qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi pasi situata e shkaktuar nga Covid-19 kërkon sakrificë.

Basha tha gjithashtu se të gjithë duhet të ndjekim këshillat e mjekëve në mënyrë që ta kalojmë sa më shpejt këtë situatë.


‘Të dashur bashkëqytetarë, kjo është një kohë sakrificash që gjithsecili prej nesh duhet t’i bëjë për shëndetin e tij dhe të familjes. Ju bëj thirrje të respektoni me përpikmëri të gjitha udhëzimet mbi distancimin social dhe higjenën! Duke ndjekur me përpikmëri këshillat e mjekëve, duke qëndruar në shtëpi, ne japim kontributin tonë për ngadalësimin e përhapjes së virusit, dhe për ta kaluar këtë të keqe me sa më pak pasoja për jetën dhe shëndetin tonë dhe të dashurve tanë!”, shprehet Basha.

21 Comments

  1. O VEGEL e KRIMINELIT NDERKOMBETAR SOROS, sa do te vazhdoj populli fukara te sakrifikoj?! Boll me, nese PERBINDESHI, BANDA, SOROSI, ti dhe cdo kriminel tjeter, ketij populli i ofroni vetem tmerr pafund atehere me mire nje fund i tmerrshem, por kete here para se te ikim, nga kjo bote, do te perpiqemi qe t’ju marrim me vete, juve dhe pasardhesit tuaj te ndyre!
   O i SHITUR, kush del sot perjashta per qef, o PLERE edhe ata qe dalin nga halli, kur mbarojne pune ia mbathin me vrap per ne shtepi, nga frika e virusit.
   Cfare kujton ti dhe VAMPIRI, se mileti u mbyll ne shtepi nga frika e krimineleve me uniforme? Njerezit jane te tmerruar nga virusi dhe s’ka nevoje qe t’i thuash mbyllu, plus sa me i shkurter te jete orari, aq me shume kallabellik behet, ju more VAMPIRE, keshtu rrezikoni shendetin e popullit.
   Gungen tuaj dhe te kurrizos e drejton vetem varrri.

   1. E sakte shoku! Me pelqeu shprehja “Gungen tuaj dhe te kurrizos e drejton vetem varri.”… Nuk ka gje me te keqe ne kete jete se sa te marresh mallkimet e drejta dhe me shpirt te njerezve.

 1. Cfare ndryshimi midis z. Basha dhe Edvin Drames! Njeri me integritet , parimor, i drejte dhe tjetri arrogant, hajdut, dhe i lig!
  Fatkeqeisht populli shqiptar eshte i majte prandan nuk ecim perpara ne!

  1. Ndryshim i math ne mes tyre shume e vertet E keqja jone injoranca dhe ky KM eshte krye injoranti dhe servili i botes

  2. Edhe une them poshte komunistet dhe rrofte qytetaria ….. por ne fillim do te thoja poshte budallenjte dhe idelaistet miope te cilet shohin tek politikanet e tyre te zemres ate qe ju pelqen te shikojne dhe jo ate qe ata jane ne te vertete.

   Ju e shikoni Bashen si njeri me INTEGRITET , PARIMOR , I DREJTE … eeeee ??????
   Me vjen keq por ti thjesht po i ben qefin vehtes.
   Une e shoh si nje njeri pa shtylle kurizore, apatik , dembel, skuth, genjeshtar , interesaxhi i cili thjesht po pret ti vije rradha te behet K.M.

   Nuk po i hyj pastaj etiketimeve per Ramen se do hyme ne nje diskutim qe nuk mbaron kurre.

   1. Ky eshte mendimi juaj dhe ju shikoni ate qe ju pelqen juve, por per Shqiperine vlen tamam shprehja “Populli meriton qeverine qe ka”!

    1. Po mund ta them me plot gojen qe une e meritoj kete qeveri qe kemi dhe do vazhdoj ta votoj. Jo se kam ndonje nostalgji per te, por sepse tani per tani ata jane e keqja me e vogel qe kemi. Nuk shoh asnje alternative serjoze qe mund ti vere fshesen Rames. Midis bresherit dhe shiut , zgjedh shiun.

     1. E nxorre koken e ?Mesuese me demek? Ne ca gjendje te deshperuar eshte Edi Rama qe ka nevoje te shpik edhe komentues e komente te tilla. Ik mer koqe se dallohesh se sa mesuese e mire qe je.Te ta mesoj si te qihet gruaja?

     2. “Mesuese e letersise” ne fillim fole mire per tradhtarin e PD-se, por te na dalesh tani e te justifikosh Rames si “e keqja me e vogel” eshte jo-serioze dhe tregon nje shkeputje nga realiteti. Sa per dijeni Rama eshte nje *satanik i deklaruar* dhe per mua Basha=Rama.

      #Populli-eshte-ne-gjume

 2. Mbeti te ne tregoje Basha bukurite e natyres Edhe bora ishte e bukur tek tregimi i Migjenit por
  ajo nuk e ndali vocrrakun, locken e zemres se nenes te gdhihej i ngrire. Kush i shijon bukurite
  kur e ka sofren bosh o Bashe, por ti nuk e din se e pate plot me nje milion euro te pajustifikuara
  qe diten e pare te punes qe u katapultove si minister dhe sa e sa miliona te tjere i shtove
  gjate shetitjeve te tua neper ministri e bashki. Ne vend qe tu dalesh zot atyre qe sot me
  teper se kurre po diskriminohen dhe po ushtrohet genocid me i keq se i Hitlerit, se tani po
  ushtrohet genocidi i bukes se gojes, ti behesh alttoparlant dhe jehone bajate e armikut me te madh qe populli shqiptqr ka patur ndonjehere. Si mundesh pa pike turpi e dhemshurie te te na shfaqesh
  nje video aq cinike, kur njerzve qe nuk jane me PS-ne as nuk u jepet asnje ndihme dhe as
  nuk i lejon te dalin ne pune apo te furnizohen me ushqim pa patur smar apo komjuter.
  Kjo nuk eshte nje lufte qe ti dhe Km thoni qe jemi bashke, kjo eshte nje lufte qe si kurre
  me pare po na ndan sepse ne nuk jemi bashke por jemi kunder ose me sakte ju ne pozite
  dhe opozite jeni armiqte tane.

 3. O VEGEL e KRIMINELIT NDERKOMBETAR SOROS, sa do te vazhdoj populli fukara te sakrifikoj?! Boll me, nese PERBINDESHI, BANDA, SOROSI, ti dhe cdo kriminel tjeter, ketij populli i ofroni vetem tmerr pafund, atehere me mire nje fund i tmerrshem, por kete here para se te ikim, nga kjo bote, do te perpiqemi qe t’ju marrim me vete, juve dhe pasardhesit tuaj te ndyre!
  O i SHITUR, kush del sot perjashta per qef, o PLERE edhe ata qe dalin nga halli, kur mbarojne pune ia mbathin me vrap per ne shtepi, nga frika e virusit.
  Cfare kujton ti dhe VAMPIRI, se mileti u mbyll ne shtepi nga frika e krimineleve me uniforme? Njerezit jane te tmerruar nga virusi dhe s’ka nevoje qe t’i thuash mbyllu, plus sa me i shkurter te jete orari, aq me shume kallabellik behet, ju more VAMPIRE, keshtu rrezikoni shendetin e popullit.
  Gungen tuaj dhe te kurrizos e drejton vetem varrri.

 4. Duket qarte, nuk ka opozite.
  Ky kllufi po pret te vij 8vjeçari i tij kaq, del ben sikuri i plasi per popullin qe as e njeh as ja di hallet

 5. Po ky skuthi? Ka mesuar videot tani dhe na ben si i mire. I kane thene qe bej ca propagande moderne, gjej nje kompani qe ben video dhe dil perdite si pick e bukur qe te vjen keq per popullin. Rama ja merr buken nga goja kti bibilushi. Opozita do byth o sumçe sdo video per ‘shqiperine legjendare’
  rrot kari

 6. Propogate shqeto e lulushit qe mbi shpatulla ka 250 milion euro te vjedhura te rr kombit,perkthyesin per serbet ku beri dosjet kunder uck shtepia e verdhe dhe 4 qytetare te vrare ne bulevard,vjedhjen e zgjedhjeve ne 2011 per bashkine dhe per kryetar te pd,ky vazhdon dhe na shefi propogante nga vila 2 milionshe e oligarkise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu