• |
ide | kryesore

Lubonja replikon me Ramën: Pyet specialistët, mos u këshillo nga njerëz me interesa të tjera

-Instant, Lajme, Të fundit

Edi Rama, i pyetur nga Arjan Cani mbi ecurinë e coronavirusit në javën e ardhshme u pergjegj se nuk mund të jepte përgjigje, se këtë e dinë specialistët, e se s’donte të bënte si Fatos Lubonja që flet për gjithshka.
I përgjigjem Edi Ramës se sa herë kam folur për koronavirusit i jam referuar specialistëve të ndryshëm, (duke venë në dukje madje edhe kontradiktat midis tyre) e nuk kam bërë si ai që në 12 mars ka bërë epidemiologun dhe virologun duke deklaruar se karantina nuk e pengon përhapjen e virusit (poshte).


Kur Rama thoshte se karantina nuk e ndalon koronavirusin


Do të ishte mirë që kjo përgjigje të ishte shenjë se vërtet Kryeministri ynë ka reflektuar për atë se duhen dëgjuar edhe specialistët për vendimet që merr, por kam frikë se kjo ishte thjesht një batutë për të denigruar një gazetar, e se ai do vazhdojë të marrë vendime në emër interesash të tjera nga ai i qytetarëve (jo vetëm përsa i përket krizës dramatike të koronavirusit) duke shpërfillur sa interesat e qytetarëve edhe opinionet e mediave apo specialistëve që flasin në emër të interesave të tyre.

©Lapsi.al

 

24 Comments

 1. Ti gjithollogu e llapaqenollogu fatos pyet te tjeret kurse nje kryeminister kudo ne bote ka keshilltar per shendetesine dhe flet ate qe ata ja keshillojne,e kuptoni fatoser te lapsit

  1. O Sufllaqexhi i mjerë po ty vetë krerët e shëndetësisë rilindase deklaronin se mezi prisnin të infektoheshin shqiptarët! O kërma mavi po e vdisni këtë POPULL urie. Mos i bëni më fresk të ÇMENDURIT të SURRELIT se do plasë më keq se në 97′ e do vriten e do digjen të njomë me të thatë, por një gjë është e sigurtë që ju me Liderin tuaj qelbësirë do hiqeni zvarrë!

  2. Hahaha nuk besoj se i mendon vertete ato qe po thua.
   Une nuk e di nese ka keshilltare apo jo, por nje gje di me sikuri qe edhe po ti kete nuk eshte se do guxoj njeri ta kundershtoi.
   Kete e di me siguri, sepse kur e ka kundershtuar nje i njohuri im specialist (nuk mund te jap me shume detaje, se si dihet …) ne nje takim ne Kryeministri i ka thene: “Pusho o pall kari se smer vesh ti.” ne mes te tavolines me 10-15 veta.

  3. Se harrova.
   Fatosi ka gabimet e veta, fundja si cdo njeri normal.
   Po ti bashke me shoket e tu “Rilindas” Fatosit nuk i vini as te maja e thoit.

  4. Ore trap !
   Nga gjithollogu ” Lubonja, nuk të ka gjetur e nuk të gjen gje se as ka pasur e as ka pushtet .
   E keqja të vjen bga ky palla dymetrosh që kujtob se i di tl gjitha e, që çfarl thotë një herë e ndron pas gjysmë ore.
   Edhe Enveri i pashkollë e xhahil ishte, ama e kishte një farë zgjuarsie të mos thoshte gjithë kohën unë, unë, unë si ky psikopati , por thoshte ne apo “partia ka menduar”.
   Kurse ky poturemadhi, mer në telefon fëmijtë tre vjeç e ju thotë :
   “Alo, jam Edi Rama ? Laji duarë e mos dil të bredhësh rrugëve se të ha virusi”

 2. Zoti LUBONJA MOS U MER ME EDI RAMEN SE VETEM SHIKOJ ZAGARET E TIJ TE TREDHUR DHE E DI SE KUSH ESHTE EDI RAMA,KETA JANE MERO GELBAZA ,Sokol BALLA CARLO BOLINO SKENDER MINXHOZI MIRA KAZHANI DRITAN HALEJA ALBAN DUDUSHI

 3. Rama lubonjes megjithse eshte me i gjate as ushkurin e brekevi sja lidh dot per nga inteligjenca.
  Shikoni shkrimet dhe botimet e Lubonjes dhe shkarravinat e Rames
  A po , ka edhe kurbanin se harrova dhe Linda hiqi breket

 4. Sa here qe na del ne ekran idioti{ me pahir} se as qe e lusim qe ta shohim e degjojme, sepse ka qe nga viti 2013,, e sot, vetem genjen, mashtron, dhe asgje nuk ka bere e realizuar por vetem mashtrime, vjedhje, hadutlleqe, mafie, droge, e oligarke. Pra, kjo eshte shoqeria demokratike qe kerkoi ky popull? KURRE,,, KY, kjo rilindje e qelbesirave eshte grumbullimi i bijeve e mbetjeve te kuqaleve te cilet u rinovuan nga ky bandit, bire kurvi me mashtrimet e genjeshtrat qe na beri e thote cdo dite. Andaj e thashe qe eshte bere i peshtire ne ekran, e takime, eshte i dale nga memoria, duhet zhbere nje ore e me pare se ky eshte bandit vetem per pushtetin e interesin e tije pa per popullin as qe di, e do tia dije. Ky eshte fantazma e gjalle vampire qe po falimenton kete shtet e popull, e po e dergon ne mjerim, Mjere ata qe i sherbejne ardhmerise se te keqes me kete narkotik, banal, imoral qe kemi ne krye.

 5. Haha o lubonj po ai i bler te tere dhe te tera. ti na i ke thene prej vitesh. po ne jemi te vonuar dhe te fjetur dhe te pagdhendur e ndaj jemi ketu ku jemi. njejte si i cmenduri presidenti i filipineve qe me urdher ushtria dhe policia do vras kedo qe thyen ” rregullat” . se ne fakt eshte dhe vet eshte ” sundues” me norma.

 6. Neve mendimi ndyshe na duhet shume sidomos ne keto kohe ku shejtani dhjet dhe Shkullaku e ha.
  Lubonja a te djeg ndonjhere bytha kot fare?

 7. Ju fatoser e besoni se fatosi ju pyet juve para se te flase,ore ju nuk jeni me tosin por ju jeni me inatin patologjik qe ai ka me ramen,por zaten kjo kategori jeni ju morra te kuq te kthyer ne blu ciklamin

 8. Grupi i bythëlëpirësve kryeministror e paskan thyer garantinën dhe paskan shkuar në Surrel për të kryer detyrën e lartë me të cilën janë ngarkuar.

 9. o milet dermen . llapni ju llapni , neper fesbukna e websitna , e shajuni me njeni tjetrin sa me shumna .
  ene EDI kete do , se keshtu pushtetin e ka t’sigurum ene per nja 10 vite te tjera.

 10. Ljuboviç nuk e di a e lexove artikullin e Pellumb Kulles,te ka bere nje pershkrim brilant edhe ju injorantet qe besoni çfardo qe ju servir lapsi ju keshilloj ta lexoni shkrimin e te madhit Pellumb Kulla,megjithse dyshoj qe veshtire intelekti juaj te kuptoje penen e Kulles…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu