• |
ide | kryesore

Ndërron jetë një tjetër i prekur nga COVID-19 në spitalin Infektiv

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 90-vjeçar me koronavirus ka humbur jetën sot në spitalin infektiv, si pasojë e tromboembolisë pulmonare.

90-vjeçari ishte i prekur nga COVID19 dhe vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese (tromboemboli pulmonare, diabet mellitus, hipertension). Pacienti ndodhej i shtruar prej 5 ditësh në spitalin infektiv në gjendje të rëndë shëndetësore.


Sipas mjekëve që e kanë trajtuar gjatë gjithë kësaj kohe, shkaku i vdekjes së 90-vjeçarit është tronboembolia pulmonare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu