• |
ide | kryesore

Shkatërrohet grupi i kokainës në Durrës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Shkatërrohet nje grup kriminal i kokainës në Durrës. Në kuader të operacionit antidrogë te koduar “HIGH QUALITY”, u arrestuan dy persona.


Burime zyrtare nga policia thane se janë sekuestruar 126 doza me lëndë narkotike kokainë, 1 automjet, 3 telefona celularë dhe 1 peshore elektronike.


Në vijim të operacionit “HIGH QUALITY”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta, në kuadër të të cilit u sekuestrua 0.5 kg lëndë narkotike e llojit heroinë dhe kokainë, si dhe një sasi e konsiderueshme parash, e përfituar nga shitja e lëndës narkotike dhe u vunë në pranga 3 shtetas (organizatori, shpërndarësi dhe bashkëpunëtorja e shpërndarësit të lëndës narkotike), operacioni ka vijuar për evidentimin dhe goditjen e personave të tjerë që ushtrojnë këtë veprimtari kriminale.

Si rezultat i vijimit të operacionit të ndjekur me metoda proaktive, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, kanë evidentuar dhe goditur një tjetër rast, duke vënë në pranga dy shtetas:

D. M., 32 vjeç dhe L. M., 57 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Moskallëzim krimi”.

Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit D. M., në lagjen nr. 14, Durrës, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 124 doza me lëndë narkotike kokainë dhe një peshore elektronike, ndërsa gjatë kontrollit të shtetasit L. M., në automjetin tip “Benz”, u gjetën dhe sekuestruan 2 doza kokainë, në total 63 gramë kokainë.

2 Comments

 1. SI DUHET KUJTSIN time nga kjo kompani e madhe

  Përshëndetje njerëzit e mi të dashur, unë jam Linda McDonald, aktualisht jetoj në Austin Texas, SHBA. Unë jam një e ve në këtë moment me tre fëmijë dhe kam ngecur në një situatë financiare në Prill 2018 dhe më duhej të rifinancoj dhe të paguaj faturat. Unë u përpoqa të kërkoja hua nga firma të ndryshme kredie si private ashtu edhe korporata por kurrë me sukses, dhe shumica e bankave nuk pranuan kredinë time, mos u preni plotësisht për ato hoodlums atje që i quajnë ata huazues të vetë-parave që janë të gjitha mashtrime, gjithçka që ata dëshirojnë është juaji para dhe ju mirë nuk keni dëgjuar prej tyre përsëri ata më kanë bërë dy herë para se të takoja zotin David Wilson pjesa më interesante e saj është se kredia ime ishte transferuar tek unë brenda 74 orësh, kështu që unë do t’ju këshilloj të kontaktoni zotin David nëse jeni të interesuar të merrni kredi dhe jeni të sigurt që mund ta paguani atë në kohë, pasi mund ta kontaktoni me email ……… ([email protected]) Pa kontroll kredie, asnjë kosigner me vetëm 2% normë interesi dhe plane më të mira të ripagimit dhe orari nëse duhet të kontaktoni ndonjë firmë në lidhje me sigurimin e një kredie pa kolateral, atëherë kontaktoni z. David Wilson sot për kredinë tuaj

  Ata ofrojnë të gjitha llojet e kategorive të kredisë që ata

  Kredi afatshkurtër (5_10 vjet)
  Kredi afatgjatë (20_40)
  Kredi me afat mediatik (10_20)
  Ata ofrojnë kredi si
  Kredia për shtëpi …………., Kredia e biznesit …….. Kredia e borxhit …….
  Kredi studentore ………., Kredi për fillimin e biznesit
  Kredia e biznesit ……., kredia e ndërmarrjes ………….. etj
  Email ………. ([email protected])
  Kur bëhet fjalë për krizën financiare dhe huazën, atëherë huaja financiare e David Wilson është vendi ku duhet të shkoni ju lutem thjesht thuajini se zonja Linda McDonald ju drejtoj juve Lucky … ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu