• |
ide | kryesore

Rekord i zi në SHBA, shkon në 38 664 numri i të vdekurve

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka shkuar në 1 891 numri i të vdekurve nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit duke arritur në total në 38 664, njoftoi sot Universiteti Johns Hopkins.


Numri i rasteve të kontaminuara ka arritur në 732 197 që prej fillimit të epidemisë”, shtoi univeristeti që ndodhet në Baltimore.


SHBA-ja numëron më shumë të sëmurë dhe të vdekur në botë si pasojë e pandemisë së COVID-19.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.