• |
ide | kryesore

LDK përjashton Vjosa Osmanin? Nuk e njoftojnë për mbledhjet, e mëson nga mediat

Arkiva, Lajme, Të fundit

Nënkryetarja e LDK-së dhe kryetarja e Kuvendit, ka deklaruar para mediave se vetëm prej tyre ka mësuar se partia e saj do të mbajnë një takim sot për hapat e mëtjeshëm në formimin e Qeverisë.


Ajo theksoi se është e pa informuar dhe se nuk është ftuar nga askush për të marrë pjesë në këtë takim, çka tregon qartë se ajo po mënjanohet, që prej momentit që refuzoi rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit.


“Jam tërësisht e painformuar unë sapo e dëgjova që qenka edhe një takim tjetër sot lidhur me këtë përpjekje në të cilën unë nuk jam ftuar por që nuk është asgjë e re ka një kohë të gjatë edhe para mocionit ka shumë takime që nuk jam ftuar nuk jam konsultuar besoj që edhe ju mund të keni më shumë informata, për refuzimin duhet t’i pyesni personat që janë të kyçur në këtë temë, skam diskutuar në askënd askush ska diskutuar me mua“, ka deklaruar ajo.

Me qëllim të mos politizohen çështjet, Osmani tha se për të ka qenë e rëndësishme për të parë se cilat janë përpjekjet.

“Takime sot do të ketë, nga mediat ku do të merren disa vendimeve mirëpo nuk jam ftuar në një takim të tillë. Ka shumë takime besoj edhe ju mund të keni më shumë informata, për refuzimin është se duhet t’i pyesin personat që kanë vendosur dhe nuk dua ta komentoj”, theksoi ajo.


8 Comments

 1. MERO GELBAZA BYTHLEPIRES I EDI RAMES,BATON HAXHIU BYTHLEPIRES I HASHIM THAQIT thotë:

  SHUME MIRE VJOSA ,IK NGA AJO PARTI KU ESHTE ISA MORINA MUSTAFA ,JU BENE ME NDER ME SHUME TE LARGOHESH

 2. Jo e keni gabim. Vjosa s’duhet te iki. DUhet te rrije aty ne LDK deri sa te behen zgjedhjet brenda partise, ku dihet se i fiton ajo, dhe jo te iki dhe t’ua le LDK Isa mustafes dhe nja 2-3 patericave te tij.

 3. Se ca duhet te beje Vjosa,,besoj te gjitheve u ka shkuar mendja ne dy drejtime. Te lere LDK dhe t’i bashkohet VV, apo te krijoje parti tjeter. Une mendoj qe ne VV nuk duhet te shkoje,sepse VV do rritet vete,dhe kontributi i Vjoses ne rritjen e VV nuk eshte aq i madh sa do ishte sikur Vjosa te merrte vota nga nje burim tjeter,qofte duke kriju parti tjeter qofte duke marr drejtimin e LDK. Ne rastin e dyte ,nje rritje ndoshta 2fish e VV ,si dhe vota te tjera qe sjell Vjosa qofte duke emarre drejtimin e LDK qofte duke krijuar parti, do te thote mazhorance absolute e VV+votat qe sjell Vjosa

 4. Hienë, edhe si njeri, po, edhe si politikan. Njeri i pafytyrë, i lig, pa pikën e burrërisë etj. etj.
  Ky është Isa Mustafa me shokë përreth.

  P.S.
  Mos të harroj; Bythëlëpirës i Hashimutit

 5. Vjosa nuk e le LDK- ne, se eshte partia e saj. Perseri e ben vendin aty. E ka parti te zemres. Beso me Vjosen dhe LDK.

  1. “Keta qe po fyejne, a jane te VV a”!!!!!! je i naiv dhe i pa lexuar.
   Duhet “?” në fund të fjalisë pyetsore.
   Këta që po fyejnë ( si puna ime ), mendojnë me kokë të vet, dhe jo të ndonjë partie; qoftë ajo edhe VV.
   “By the way”, Isamuti dhe Hashimuti meritojnë të gjitha fjalët më të këqija të kësaj bote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.