• |
ide | kryesore

Denoncimi për fondin e tërmetit/ Rama po prish pallate të rregulltë për qëllime përfitimi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha akuzon Edi ramwn se po shpwrdoron fondet e Bashkimit Europian për rindërtimin nga tërmetit.


Sipas denoncimit të ardhur në adresë të Sali Berishës nga një banore në Durrës, qeveria po prish pallate që nuk kanë problem, me qëllim përfitimi.


‘Prishin pallatin e padëmtuar për qëllime fitimi!

Dënoj këtë akt kriminal korruptiv dhe ju bëj thirrje donatorëve të kontrollojnë çdo prishje para se të japin paratë e tyre në mënyrë që ato të mos i shpërdorojë mafia shtetërore shqiptare për qëllimet e korruptive kriminale! sb

Përshëndetje!Jam një pensionistë banorë e pallatit të hekurudhës ngjitur me pallatin e oficerve në Kavajë para pak muajsh ekspertët e huaj konstatuan që pallati ska asnjë problem përvec se disa çarje të vogla muresh por që nuk ësht i dëmtuar sa për ta shembur pallatin. Para 10 ditësh na erdhi lajmi që duhet të dalim nga shtëpia sepse pallati do të shembet por pallati nuk ka asnjë problem për tu shembur thjesht disa plasaritje të vogla muresh.

Jam pensionistë pa përkrahje bashkëshorti ka ndërruar jete para 1viti dhe jam e vetmuar kam 30 vite që banoj në këtë pallat dhe pa pritur na vjen ky lajm që pallati do të shembet bonusi për qiranë është vetëm 1 vjeçar dhe unë kam vetëm një pension me shumën 70 mij lek Kërkojmë ndihmën tënde ta bësh publik hallin tonë sepse jemi shtresë nga më të varfërat nga ana ekonomike.’

6 Comments

 1. Hahaha si tallin loqen njerzit me salen.
  Ku u katandise o katran. Po te dalin hakat o dite zi. Po ta mere mendjen perendia ne pleqeri.

 2. Tee thuash per Edi Ramen se ka qellime fitimi eshte nje absurditet qe nuk bind askend.

  Nese ka nje njeri, e aq me shume nje Kryeminister qe vetem tek paraja nuk i shkon

  mendja, ai eshte Edi Rama . Ai ne pushtet ka ardhur e do ike si idealist,qe mendon per

  gjera te larta e kreative dhe jo gjera aq vulgare sic eshte pasurimi. Se po te ishte per

  pasuri ai nuk do behej kryeminister e te prishte gjumin e nates per hallet tona e te

  Shqiperise por si nje nga piktoret dhe artistet me te medhenje e te famshem te botes

  do merrej vetem me pikturat e tij nga shitjet e te cilave do behej njeriu me i pasur

  ne Europe. Ai e beri kurban artin e tij te jashtezakonshem per nje art edhe me

  te madh: ti sherbeje me perulesi popullit te tij. A nuk tregon cdo sjellje e tij ne keto

  vite te stuhishme te qeverisjes se tij nje thjeshtesi dhe humanizem te pashoq ?

  A nuk eshte Ai shpresa e te varferve, ilaci i te semureve, anuk eshte Ai, biri qe Nena

  Shqiperi priste prej shekujsh . Por gjenite nuk kuptohen ne vendin e vet.Dhe Edi Rama si

  nje nga gjenite me te medhenj te kohrave nuk kuptohet ne fshatin tone te vogel.

  Ti permendesh Atij ppp-te, luksin qeveritar, favorizimin e oligarkeve e varferimin e

  te varferve, shperdorimin e buzhetit dhe shkeljen e kushtetutes e te ligjeve per te

  pasuruar veten dhe nje pjese te vogel te oligarkeve rreth tij ne dem te interesave te

  shumices se po[pullit, kete mund ta thone vetem ziliqaret opozitare dhe ca mjerane

  pabuksa, Keta nuk e kane kuptuar kapitalizmin. Kapitalizmi eshte nje xhungel dhe

  kush eshte me i forte dhe me i zoti eleminon tjetrin. rama thjesht eshte me i zoti dhe

  me i forte.

 3. Edhe une njejte mendoj si ora 23.37.Eh zogu surrelit. E pati nje mundesi. Mirpo pergjithmon e humbi.E humben dhe pa perjashtim te gjith ara qe po i sherbejne dhe po e mbajne ende.

 4. Merrni dosjet e Kuartetit te politikaneve shqiptar:
  1-Sali Berisha,krimineli numer NJE i Shqioerise,sebashku
  te birin e tij,autorin dhe aktorin e 430 milion te CEZ-it…
  2- ILIR Meten, alias Ilir Floririn, sebashku me familjen e ti,..
  3-Lulezim Bashen familharisht
  4- Edi Ramen,familjarisht ..,.
  Dhe mos u hallakatni si vaji ne lakra qe e beni jo pa qellim
  per te zhvendosur vemendjen tone ,qe megjithese perpiqe-
  ni nuk e zhvendosni dot, dhe fokusoheni ne keto 4 figura
  qe sundojne ne politiken shqiptare qe prej 30 vjetesh

 5. Shikoni shpellkare komentin e ores 23:37 stalini e lenini ne nje koment qe tju beje juve shpellkareve qe te komentoni sa me shume duke share

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu