• |
ide | kryesore

Grupi Demokrat shkarkon Rudina Hajdarin si kryetare, e zëvendëson Myslym Murrizi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Grupi Parlamentar Demokrat ka shkarkuar Rudina Hajdarin si kryetare.


Në vend të Hajdarit është vendosur deputeti opozitar, Myslim Murrizi.


Ky vendim vjen pas debateve për Reformën Zgjedhore, pasi deputetët e opozitës kërkojnë lsita të hapura dhe janë kundër reformës që po bëjnë palët, ku pjesë e tryezës është edhe deputetja Hajdari.

Vendimi për shkakrimin e Hajdarit është marrë nga Grupi Parlamentar Demokrat dhe i është dërguar sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi.


8 Comments

  1. Me ne fund. Kjo gogla ishte lehtesisht e shantazhueshme per shkak te vettingut te mamit dhe pjesa tjeter eshte qe i ka dale prej hundesh babes se vet, e paafte, shantazhuese dhe perfituese ordinere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.