• |
ide | kryesore

PD publikon pamjet e ndërhyrjes së policisë te Teatri Kombëtar: Merrni personat shpejt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka publikuar sot në Facebook videon nga ndërhyrja e policisë pranë Teatrit Kombëtar. Në postimin e tij, shoqëruar videos Këlliçi shkruan se efektivët e policisë erdhën si hiena pas shpine, ndërsa kërkon nga prokuroria t’i shohë me kujdes këto pamje.


4 Comments

  1. Gjatë dy viteve të fundit, e ardhmja e Teatrit Kombëtar ka ngjallur shumë kundërshti dhe PD, për oportunizëm të qartë politik është bërë palë me atë pakicë artistësh që kanë ngulur këmbë në ruajtjen e godinës. Shumë deklarata publike, shumë kërcënime dhe akuza, por në çdo moment, Lulzim Basha mund të kishte ngritur një padi në gjykatë për të pezulluar planin dhe për ta shfuqizuar plotësisht atë. Kjo do të ishte shumë më e efektshme se kërcënimet për luftë, nëse vërtet qëllimi kryesor i PD do të ishte ruajtja e objektit.

    Për ata që e kanë kujtesën e shkurtër: Teatri Kombëtar, në fillim të viteve 1990 u shndërrua në bingo. E gjithë salla e Teatrit Eksperimental u vendos në funksion të lojravë të fatit me vendim të qeverisë së Berishës. E njëjta qeveri, ideoi në mesin e viteve 1990 prishjen e Teatrit dhe ngritjen në vend të tij të një kulle, ku dy katet e para do të ishin teatër dhe pjesa tjetër apartamente dhe hapësira biznesi. E gjithë historia e Teatrit Kombëtar provon vetëm një gjë. PD kurrë nuk ka pasur ndonjë interes që ta ruajë këtë godinë, madje qëllimi i tyre ishte të zëvendësonin Teatrin me godina biznesi dhe jo me një Teatër të ri modern. Por, duke nuhatur mundësinë që kjo çështje e ndjeshme mund t’a shpërblejë me kapital politik, vendos të ngjitet në bord. E fundit, a mos vallë ishte Basha dhe Kryemadhi ata që deklaronin se Teatri do të prishej mbi trupat e tyre dhe se do të flinin në godinë derisa qeveria të tërhiqej? Ku ishin ata mbrëmjen që u vendos të prishej godina?

  2. E KE GABIM O BELIND . RAMVIRUSI SHPERNDAU KARAMELE DHE LLOKUME PER TE SHTATAT E KRISTAQIT .
    HAHAHAHAHAAAAAA …. TE FALA ANETES PALLOOOOOOOSH

  3. Qe opozita te jete oportuniste , kjo nuk eshte gje e re. Ne fund te fundit ajo do shfrytezoje cdo rast . Keshtu ka bere cdo opozite . Po qe Rama ka 22 vjet qe e ideon kete, kjo eshte mese e vertete( madhe eshte dhe i vonuar me endrren e tij) Dhe persa i perket asaj padise ne gjykate , tashme jane dy te cuara dhe nga aktoret dhe nga presidenti. Po as kjo nuk e pengoi Ramen ta shembete.

  4. I coje ne fund per te lare duart qe une e bera,por mona tha qe une nuk kisha rradhen per dezhurn,por basha qe kishte rradhen ishte duke fjetur gjume

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu