• |
ide | kryesore

Basha: S’ka marrëveshje me Ramën, marrëveshja është me popullin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar në Abc News se nuk ka asnjë marrëveshje me Edi Ramën për Reformën Zgjedhore.


Basha tha se të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë e tij me Ramën, duke shprehur vendosmërinë se do t’i çojë shqiptarët drejt kutive të votimit.


“Të mirës së vendit nuk i shërben një tryezë me Ramën. Ne do të këmbëngulin që shqiptarët të shkojnë sa më parë drejt kutive të votimit.

I vetmi njeri i interesuar për të shpërndarë zëra sikur ka marrëveshje mes nesh i shërben Ramës për të hequr vëmendjen nga vuajtjet dhe papunësia.

Për qytetarët problem është buka e gojës. Nuk ka asnjë marrëveshje mes meje dhe Edi Ramës. Marrëveshjen e kemi me popullin. Pa e ndëshkuar Edi Ramën e keqja do përsëritet. Të gjitha krimet e tij do të ndëshkohen”, tha Basha.

6 Comments

  1. O robqir, o fende e qelbur! Kshu je ti Mr Fënda qe niset per pordhe e veç te qelb!!! Ti mendon se genjen shqiptaret o kar!! Me karizem ka Genc Pollo se ty, imagjino!
    Burg per ty, Berishen, Ramen e Meten!

  2. Postimi i saj në Twitter, vjen pas tryezës së Ilir Metës me partitë opozitare, ku ju kushtua rëndësi një forumi të quajtur Këshilli Politik, i cili sipas propozimit të Metës, do të merrte fuqi mbiparlamentare, për të miratuar reformën zgjedhore dhe për të bërë amendime të Reformës në Drejtësi.

    Propozimi i Ilir Metës duket se kushtëzon qartazi miratimin e reformës në drejtësi nga opozita me koncesione që Qeveria duhet të bëjë për reformën në drejtësi. Në një farë mënyre, Ilir Meta po përpiqet për herë të dytë, pas vitit 2019, të shkëmbejë hyrjen në zgjedhje me reformën në drejtësi.

  3. Kjo pergjigje eshte edhe per krye artikullin e portalit, rreth maredhenieve ne opozite, Andaj, kus komenton se do te thote ndonje rromuz, apo banalitet, le ta thote, se e ka bumerang, e kush do ta kuptoi, le ta degjoi direkt nga goja e vete Bashes, pa perpunime. Ata, qe sulmojne te gjithe, e te rroje askushi, shiten si te paster, por ushqejne rremujen, anarshine e percarijen.Gjithesejcili mba mbi kurriz ato dobesi, te meta, e gabime, e ato ka se kush i peshon, por tek ne s;ka organe drejtesie normale te demokracise, por te politikes e qeverise. Mos lehni shume se ju iken zeri, ne doni transformin, ate e ben perfundimisht populli, me ato qe do ai vete.

  4. Fax bythelepirsi I bashes gjithmone i gatshem sapo shfaqet lulushi lepije mire bythen e bashes o fax se po vijne zgjedhjet e 21

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu