• |
ide | kryesore

Ardi Veliu kapet në skandal, mashtron dhe justifikon dhunën policore ndaj të miturit (VIDEO)

-Instant, Lajme, Të fundit

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, është përfshirë në një skandal i cili nëse ne do të ishim një vend normal, do të pasohej me shkarkimin e tij të menjëhershëm.

Sot ai ka raportuar në Komisionin e Sigurisë për dhunën e policisë ndaj të miturit pranë liqenit artificial në Tiranë disa ditë më parë. Në mënyrë të turpshme Veliu e ka justifikuar dhunën ndaj djalit duke thënë ndër të tjera se “shih nga ç’familje vjen ai” duke publikuar një video ku e ëma e tij shfaqet me pistoletë në dorë.


Edhe sikur kjo të ishte e vërtetë prapë nuk justifikohet dhuna brutale e policisë. Video në fakt që ka publikuar Veliu, është pjesë e një filmi ku nëna e djalit interpretonte si aktore. Pra, nuk kemi të bëjmë me një ngjarje të vërtetë, por është skenë në kuadër të një filmi. Edhe sikur përmbajtja e videos të ishte ashtu siç pretendon Ardi Veliu, kjo nuk e justifikon dhunën policore ndaj djalit të mitur, i cili u kap nga policia duke shëtitur me biçikletë.

Çuditërisht justifikimi i turpshëm i Ardi Veliut për dhunën ndaj djalit, nuk ka sjell asnjë reagim në Komisionin e Sigurisë, madje as nga gratë deputete si Elona Gjebrea etj. Genc Sejko që ka publikuar videon e nënës së djalit në Facebook shkruan se drejtori i i policisë duhet të hiqet pas këtij skandali.

©Lapsi.al

15 Comments

 1. Po te ishe treguar me i kujdesshem do kishe zbuluar qe njeren nga gjyshet e ka nga Tepelena e hajudeteve te lindur. E vetmja arsye qe te jep te drejte t’ja qije robt jo vetem atij cunit, por te gjithe fisit, o Ard Tepelensi

 2. Robt ku ti kesh ti o veli vjellja fytyre sigurimsi hajdut me fis, leshi dhe te gjithe policet dhe sigurimsat moterqira te qelbistanit. Robt ku ti kene edhe ata qe gezojne ne emer te
  Rregullit dhe ligjit te karit.

 3. TI MERITON ARRESTIM DENIM PO KUSH JETI MOR PLEHER I PERMEND FAMILJEN TJETRIT PER TE MBROJTUR BYTHEN TENDE POR SKENI FAJ JU MORE.

 4. Familje e shkaterruar Policia duhet te shkerdhej ne dru dhe nenen e tij dhe ta arrestoi per arme mbajtje pa leje ..ne fakt policia duhet ti qi nonen dhe ketyre PeDeve te Lapsit qe i dalin ne krah nje rrugaci qofte dhe 15 vjec

  1. Hahahah ik o turi mut se dhe ti idiot si Ardi Gorrilla je. Po sipas teje, nese ti ben nje gje po themi kundra ligjit( se ai cuni as nuk vodhi, as nuk vrau, as nuk aksidentoi njeri), duhet te vije policia te te shkerdheje mamin , babin, tezen tju dhjese ne dru? Idio, ketu ska lidhje pD PS por norma dhe te drejtat e njeriut. Si ps si pd te gjithe duhet te jetojne me dinjitet.

 5. Ore cfar eshte ky mo !, amani mor aman krye polic apo mbajtes samari ,po ky surrat guacke breshke sben as per rojtar derrash jo me per krye polic po pse more pallaxho justifikim eshte ky ,qe na del neper ekrane ,se del e jema per te aktruar me pistolete ,athere ti o zagar duhet ti keqtrjtosh te birin ,cfar llogjike eshte kjo ,po sikur te jete yt bir ,apo gishti ne prapanice te tjetrit te duket fije bari kur te hyjne ne prapanicen tende te duket tra ,rrace qenefi.

 6. Edi: O gomar cfare bere o gomar, me thuaj ca te bej un tani o gomar
  Ardi: Shefo mos u merzit o shefo, nuk cuditen njerezit nga gomardheku im se te gjithe e dime qe Polic jam
  Shefo un gomar kam qen, gomor jam e gomor do jem o shefo

 7. 17.11 qe je bythqir u mor vesh, po je dhe zemer zi. Zakonisht keto te dyja rrine bashke tek lloji juaj. Ty nuk te mbushet koka, ty te mbushet bytha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu