• |
ide | kryesore

Video/ Shikoni si godet Grezda futbollistin serb në parkingun e stadiumit

-Instant, Sport, VideoSulmuesi i Kombëtares kuqezi, Eros Grezda, është përfshirë në një sherr me grushta me sulmuesin Antonio Mirko Çolak, në parkingun e stadiumit, ku qëndronin autobusat e të dyja skuadrave, në përfundim të ndeshjes pas ndeshjes Osijek – Rijeka. Kamerat e sigurisë së parkingut kanë treguar momentin kur Grezda i është afruar sulmuesit serb, duke e goditur me grusht.

Sipas asaj që ka pohuar Grezda në lidhje me incidentin, Çolak e ka fyer në ndjenja personale dhe kombëtare gjatë gjithë takimit, i cili ishte ishte i tensionuar për 90 minuta. Ky është shpjegimi që Eros Grezda ka dhënë për konfrontimin fizik me Antonio Mirko Çolak në përfundim të sfidës së Kupës së Kroacisë mes Rijeka e Osijek e përfunduar 3-2.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *