• |
ide | kryesore

Basha i drejtohet ambasadores amerikane: Ka mbetur edhe një çështje pa zgjidhur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë të shkurtër në selinë e PD-së. Duke folur për gazetarët, Basha tha se është bërë progres, por ka mbetur ende dhe 1 çështja pa u zgjidhur.

“Është bërë progres drejt dakordësisë për administrimin zgjedhor. Ka mbetur një çështje pa zgjidhur. Dua t’i siguroj shqiptarët se opozita e bashkuar do të bëjë gjithçka për votën e lirë dhe të ndershme.” – tha Basha.


11 Comments

  1. Mos u lodhni kot .. se nuk ka marreveshje deri ne 8 qershor.
   PD do ta zvarrisi ceshtjen duke nxjerre pretekse deri ne 8 qershor.
   Mbasi BE te thote qe kushti i reformes zgjedhore nuk u plotesua , nuk hapen negociatat.
   Aty do dali Lulushi si shpetimitari i situates dhe do pranoje te firmosi PER TE MIREN E POPUTLLIT DHE TE INTEGRIMIT NE BE.

 1. Ai thjesht gënjen sipas hallit që ka. Kur ka hall me ambasadorët thotë nuk e kuptova mirë, kur ka hall me Berishët thotë “ua theva turinjtë ambasadorëve”, kur ka hall me PD-në u thotë “do bëjmë protesta”, kur ka hall me karrigen e tij, thotë “do bashkojmë PD”, kur ka hall me humbjet thotë “mi vodhën votat” etj.

  Ndaj mos u përpiqni të kuptoni sa budalla është Çlirim Peka. Ai është zgjedhur si budalla të thotë gënjeshtrën e Lulzimit, pasi nuk kishte kush ta thoshte tjetër. Në fakt Lulit ai i ka mbetur.

 2. Cfaredo te vendose Opozita dhe Luli, ju komuniste kurvela i keni te humbura zgjedhjet!
  S’ngali ambasador, media dhe kalama i vogel qe s’e mori vesh se si dhe sa i keni vjedhur zgjedhjet me keq se Berisha ne 96!

  Keni mbaru’o morra te kuq!
  Lideri sumprem do krekoset neser, po do te dhjese ne breke shume shpejt se era mori dhene…

 3. Mbeshtetje opozites se bashkuar dhe Badhes, kjo reforme eshte per ne dhe jo per te konsoliduar pushtetin e droges dhe krimit. Eshte nje gur per te larguar regjimin ndiktatirial qe feminet tane te shohon te ardhme ne kete vend.

 4. Te gjithe po flasin per shqiptaret dhe te ardhmen e shqiptareve. Shume mire bejne te gjithe pa perjashtim. Por kurverine e te mbyllurit neper salla, rezidenca, ultimatume, e ke ti e kane ata, beme perparim po kemi ngec ke ura tares e llol lloj pislleqesh te pakten te mos na i hedhin si kartona te kuq e te verdhe. Nese behet fjale per shqiperine dhe shqiptaret ka ardhur koha te flasin me emra dhe mbiemra mundesisht edhe me foto te castit, kur shiten ose dhihen ne breke, Kjo duhet te jete politika, edhe pse mund te quhet kurveri, por te pakten i vihet nje emer perfundimtar.

 5. Shihe mire ceshtjen , qe paska mbetur edhe nje?,,,, kujdes se neser mo na behen, nje, dy, tre, e pastaj do thoni na preu ne bese. Hapini syte, veshet e mendjen, lexojini me lupe mareveshjet, sepse me kete ndikim te kesaj ambasadores se USAS, nuk me duket puna fort e kopsitur, por e qepur sa per te kaluar rradhen, e neser nuk ka me vend pishmanlleku> Kjo ambasadore, ua ka hedhur topin opozites, qe duket qe e luan mire, por se dime ne cloje me top e ka lene lojen, se me sa duket, xhepi i Rames, eshte me shume per fushe topi se formulat zgjedhore. Entusiazmi i saja nuk eshte per shqiptaret, por per qeveritaret, qe sot po kerkojne shpetim nga baterdite e shkeljeve, vjedhjeve, epislleqeve qe u kane dale boje, e andaj ky qyrk, i ambasadores, qe po na shet mazhorancen hajdute, si leshuse, apo ”bamiresie” e ka te keqen me vone. Ne kemi nevoje per konsultime, por jo per vendime ambasadoresh ne shtetin tone. Te mirat e te keqiat e pushtetit, i mba ne kurriz ky popull, qe gjithmone eshte quajtur inferior ndaj fuqive apo shteteve me te medhej, pra, u kemi ulur kurrizin me tradhetare te brendeshem, e sot, duhet ne rradhe te pare qe ky pushtet, kjo qeveri, e kjo parti e qelbesirave duhet te shporret nje ore e me pare qe me pastajma gjerat te vihen, e te shkojne ne vend te vet, sipas demokracise boterore progresive.

 6. Nje ceshtje tjeter ka mbetur,mbas takimit me monen,njeri nuk largohet nga dashuria salih se ja keput koken,tjetra eshte betuar se do i qendroj besnik burgut te pare,lulzime shiko karieren mos i pjerdh ne keta horra qe kane 30 vjet qe vjedhin djegin vrasin bashke,por ti ke treguar qe nuk e harron dashurine e pare

 7. MOS LESHO SE YURI KIM NUK MBRONE INTERESAT E DEPERTAMENTIT AMERIKAN POR TE SORASIT DHE MAFJES BALLKANIKE MOS LESHO SE SHQIPERIA PO RRESHQET NE SISTEM NJEPARTIAK OSE THUAJ POPULLIT UNE PO LARGOHEM DHE BENI TE NJETEN GJE KETE PLANE KANE SORASI SERBI RAMA VUCICI RUSI POR JU DUHET TE LUFTONI DERI NE FUND TA SHMAGESH KETE TRAGJEDI QE I KANOSET POPULLIT SHQIPTAR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu