• |
ide | kryesore

Rama flet për udhëtimin e fshehtë në Paris një javë më parë: Ika si klandestin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka folur për udhëtimin që bëri një javë më oarë në Paris. Rama ka bërë ironi duke thënë se ka “ikur si klandestin”.

“Kufijtë janë të mbyllur. Unë kam kaluar në mënyrë klandestine me avion. Unë shkova me avion. Si u ula unë kur isha klandestin?


Unë nuk jam qytetar normal. Jam kryeministër i Shqipërisë. Kam pasur një takim informal të rëndësishëm pune të premten dhe jam jam kthyer të shtunën.

Kam pasur takim me njerëz të Presidentit të Francës. Nuk thuhet se me kë sepse bëhet fjalë për një takim informal” – tha Rama. ©LAPSI.al

9 Comments

 1. Kryeministri takim informal me $ 100000 ????????,,te taksapaguesve te sotem dhe te neserm! Hajde popull hajde !? Votojeni perseri bytheqirin se ka ber ndonje gojore sic bente Zogu dhe Toptani! Fuck you motherfucker!

 2. po praktikon hikjen me urgjence, ne rast se poplli dyrdyl do ngrihet noi here
  po mos ki frike o gjatosh, se nuk ngrihet njeri mer burre
  popll i majte e i urte, telenovela turke plot

 3. Menyra si mundohet te justifikohet, eshte kaq e turpshme dhe mosperfillese ndaj nje populli te tere. Kryeministri me i pasur, i popullit me te varfer ne EU, fluturon me charter, per nje “takim informal”, dhe kaq.
  Askujt si jep llogari. Eshte bere si mbret.
  Dhe para tij disa gazetare te kapur , qe me kete pergjigje kaq dukshem genjeshter, bejne si te qartesuar dhe nuk insistojne me shume.
  Kush e garanton qe kryeministri nuk ka ikur per nje dreke, nuk ka ikur per shopping, apo nje xhiro, kush!!!!!
  Shpenzime marramendese, pordhe, arrogance nga nje kryeminister delirant qe nuk i jep llogari askujt.
  Dihet nga te gjithe qe linja Air Albania eshte kompania e Rames, e cila nen petkut e pandemise, dhe ombrelles patriotike e riatdhesimit te shqiptareve te mbetur jashte Shqiperise, ne kete periudhe 3 mujore ka qene e vetmja ne fliturim, ku vetem nje bilete ardhje ne Shqiperi nga EU si Milano, Brukseli Londra etj kushtonte jo me pak se 400 eu.
  Ku qendron itgjenca qe ne kohe pandemie, per doren taksat e shqiptareve, per te bere nje xhiro te vogel deri ne Paris.
  Kujtojme ketu fluturimin me charter per ne Milano, per te par tjesht nje ndeshje.
  Keshtu eshte kur nga refugjat i lodhur dhe i pashprese rrugeve te EU, behesh nje nga njerezit me te pasur ne Europe. Lope e madhe paska qene Shqiperia. Mjel njeri e mjel tjetri. Dhe nga ana tjeter shqiptaret qe presi pagen e luftes te ketij palo kryeminister mashtrues e te papergjegjeshem.

 4. Berisha-Meta, që i kërkojnë të mos firmosë asnjë marrëveshje, e cila do të çonte në hapjen e negociatave për Shqipërinë.

  Këta të fundit janë duke i bërë presion Bashës, nëpërmjet mediave të tyre.

  Fillimisht ishte Çlirim Peka, ndërsa sot është Nikoll Lesi, që nëpërmjet organit zyrtar të LSI-së dhe Ilir Metës, gazetës “Koha Jonë”, i thotë Lulzim Bashës se duhet të zgjedhë mes Amerikës dhe Berishës e Metës.Mire e ben tall loqet me keta shpellkare e cecene qe shkatarruan gjithcka ne kete toke me urdher tè salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu