• |
ide | kryesore

Reforma Zgjedhore/ Meta i bën një thirrje opozitës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta i bëri thirrje opozitës që të jetë e qartë në kërkesat e saj sa i takon dialogut për gjetjen e një marrëveshje për reformën zgjedhore.

Kreu i shtetit theksoi se palët duhet të lënë mënjanë arrogancën, për të mbrojtur interesat e qytetarëve dhe për të plotësuar një ndër kushtet e vendosura nga Bundestagu.


“Besoj se mesazhet kanë qenë të qartë. Mesazhi im për opozitën është që të jetë e qartë, të bëjë maksimumin për konsensus dhe të koordinojë sa më ngushtë me partnerët tanë dhe me komisionerët dhe Bundestagun. Ta shohin me vëmendje reformat në Shqipëri dhe anën substanciale dhe cilësinë e tyre. Është e rëndësishme që të tregojnë të gjithë vullnet për zgjedhje të lira dhe të ndershme që mos të intimidojnë qytetarët, as më arrogancën e tyre dhe as me hezitimet e tyre.” u shpreh Meta.

5 Comments

  1. sipas baba likes opozite tja leri komisioneret e pavarur “qengjit”rama,identiifikimin,nuka nevoje se do votojne edhe te vdekurit,denimin e vjedhesve te votave tani nuk ka nevoje se u “pastruan”gjiknuri me shoke ,policia e leshit po behet viktime e votuesve parate droges dhe korrupsionit mbaruan sepse u shperndane neper ambasada dhe kulla ,tani opozita ka te drejte vetem tju beje thirrje votuesve te votohet sipas deshires se geishes koreane dhe kamorristit fytyre qeni soreca.sipas baba likes dhe atyre qe e yshtin nga prapa rama ka vjedhur shume vota heren e pare ,pastaj me shume dhe tani nuk do vjedhe aq shume ,heren tjeter ,njecike me pak dhe here tjeter mbase i mbushet mendja te vjedhe sa me pak edhe mbasa bindet e iken .kjo eshte llogjika e baba likes dhe mafjas se ambasadave.d.m.th.ju popull votoni se votat do numeroje banda e rames me mbeshtetjen e bande ambasadave .ne fund zgjedhjet ishin te mira por opzita ka perdorur parate e droges .policine. administraten ndersa pozita eshte viktime e opozites dhe per ket opozita duhet te rrije edhe 8 vjete ne opozite sa ti shfryhet kutizanes aziatike .hajde baba like hajde dridhe sic e ke per zakone me monen ne balle.

  2. Pooo bejini mender m… njeri tjetrit . Madje dhe kimit. Meqe ra fjala kimin beqare e kemi? Per kurjozitet jo se na intereson.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu