• |
ide | kryesore

Takimi i Ramës me opozitën parlamentare, Paloka: Komedi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka e ka quajtur komedi takimin e kryeministrit Rama me përfaqësues të partive të opozitës parlamentare.


“Për mëngjes teatër kukullash, për drekë dramë, për darkë komedi. Teatër dhe vetëm teatër. Kaq mund t’u ofrojë Edi Rama shqiptarëve për të bërë që të duken si të pavarur ata që i fut nga njëri xhep dhe i nxjerr nga tjetri.


Skena që patë nga kryesia e Kuvendit, ku dikush bën si zemërthyer për sistemin dhe dikush tjetër si dashnor i zgjedhjeve të lira, është vetëm një pjesë e dështuar teatrale e regjisorit kryeministër. Ata janë të gjithë në një thes dhe i vetmi mision që kanë është të mbajnë në këmbë parlamentin e kalbur nga votat e blera me drogën e Niçes dhe korrupsionin e Edvinit” – shkruan Paloka në Facebook. ©LAPSI.al

20 Comments

 1. I paemer 22.58 !Pjelle baxhelle e per baba te paditur,me gjuhe plehu e ndyresire e pashoqe !Mbase je gojebojaxhiu vete !Felliqesire e pashoqe,familje kurvash e fis funderrinash,jeni te pacipe e fytyremuter !Komedi,e mirefillte,me rudina hajkarin e hashashizuar,dashnoren e ledios se gramoz ruçit !Apo lymi i murrizit te bythes,me ze femre !!!!Ne takim u tha bejeni partine,para e mediat ua jap une,merrni vota sa me shume nga e kunderta ime !Ashtu siç beri me Sfiden e Bojaxhiut ?Apo me Astrit Kavajasin,patozin !Keto marifete elektorale,me gjasme opozite,i ben vetem edvin monstra !Opozita parlamentare,me koporaten,me injoranten hajkari,me halitin o zot i madh apo me korab bythqirin !!!!

  1. Me fal por ti je me tru shpelare dhe me trap se i pa emri i me siperm.
   Po ku e gjen guximin prej idioti ti te na thuash ne qe kemi vetem dy mundesi, o te na qi Basha o te na qi Rama. Po pse mo ca jemi ne dele…
   Ty mbase te pelqen qe her ta hipi Rama e her Basha, mbase te eksiton, por kjo duk do te thote qe i gjith populli eshte dakort.
   Cdo force politike qe kundershton statuskuone, Oligarkine e dy partive PD-PS ju e shpalni tradhetare e armike, tju vi turp njerez plera. Ju jeni funderrinat e ketij kombi.
   Ore trap sherbetori me i devotshen i Rames aktualisht eshte Basha, sa te jete ai ne PD Rama fiton dhe 100 zgjedhje te tjera.

   ps. Gjergjin e njof nga afer, nuk me ecen muhabeti me te dhe me duket paksa antipatik, por per nje gje jam i sigurte, qe nuk i sherben Rames dhe qe nuk i eshte fut politikes per te bere para.

   Po per ju shkerdhatat edhe sikur “Papa” te vinte te krijonte nje parti te re ketu, ju prap do e shanit.

 2. Nuk po shtyhem me naiven Rudinë që sekush i ka mbushur mendjen që ajo e paska në dorë të ndryshojë Shqipërinë.
  Në grahmat e fundit të deputetllëkut, po bëhet i neveritshëm ky Mërrizi i Lushnjes. Me ate zërin e holle prej femre si të Ramiz Alisë, thërret e ulërin nëpër studio televizive se medemek ai qenka i vetmi antikomunist në Shqipëri, e ndërkaq deklaron se 80% e “kolegëve deputetl” socialistë janë “të ndershëm” si ai, kurse e gjithë Partia Demokratike është e mbushur me komunistë.
  Ec e mere vesh llogjikën idiote të këtij katundari prej Ushnje.
  Sipas tij të gjithë qeputetët e PD dolën nga parlamenti se “e dashurojnë” Ramën e Gramozin, kurse ai me ca kërpërata që imitojnë Ramën si majmunër duke kujtuar se bëjnë “batuta” të zgjuara, e në fakt e mbajtën me paterica Ramën në pushtet, qënkan kundërshtarë të pa epur të komunizmit.
  E dëgjova këtë palaçon gjoja antikomunist, që njëlloj si Spartak Braho, një enverist 24 karatësh, të sulmonte shkrimtarin e publiçistin e shquar Agron Tufa, që ka bërë një punë të shkëlqyer në demsakimin e gjithë sigurimsave që vazhdojnë të jenë sot në politikë

 3. I paemer 22.58 !Pjethe bathelle e per baba the padithur,me gjuhe plethu e ndhyrethire e pathoqe !Mbathe je gojebothaxhiu vete !Felliqethire e pathoqe,familje kurvash e fith funderrinath,jeni te pathipe e fytyremuther !Komedi,e mirefillte,me ruthina hajthkarin e hathathithuar,dathnoren e lethios se gramoth ruthit !Apo lymi i murrithit te bytheth,me dhe femre !!!!Ne thakim u tha bejeni parthine,para e mediat ua jap une,merrni vota tha me thume nga e kuntherta ime !Athtu thiç beri me thfiden e Bojathiut ?Apo me Athtrith Kavajathin,pathothin !Ketho marifethe elektorale,me gjathme opothite,i ben vethem edvin monthtra !Opothitha parlamenthare,me koporathen,me injoranthen hajthkari,me halithin o dhot i math apo me korab bythqirin !!!!

  1. Nëse Paloka ja “zbardhi” fytyrën Ramës me miell për ta demaskuar si njeri i drogës, ti more fundërinë që edhe pseudonimin e ke vënë prej rrugaçi, nëse del në rrugë e identifikohesh, fytyrën do ta lyejnë me m…….

 4. Ene lymi do e votoj ramaformen per ka hall me rrit aksionet e tija ne lushnje, ka votu deri tani ligjet e rames dhe nuk voton zgjedhoren dmth prostitut burdelloje qe tani pretendon se eshte e virgjer, do votojet o lym nuk mundesh ti me rudinen qe firmosni marrveshjen dhe pastaj nuk e votoni ja keni dhje edhe sorekes per burracakeri por keni shtuar edhe bythqimllikun. Suksese ne jet

  1. o tiku me shum emra na cave karin me komentet e tua. ki parasysh qe lymin, rudinen halitin edhe kta pidhrobshat e tjere i ka fut ne lista Lulzim Basha. kshu qe mo na rruj manallin me teori po ik ankohu ke shefi jot. ndofta kur ta takosh lulzimin per se gjalli do arrish te kuptosh pse sdo fitoni kurre dhe pse kemi peshqesh edhe per nja 20 vjet te tjera ket pallen e gjate

 5. Pa luajtur dhe aktin e fundit nuk iken ky. Eshte shitur per 5 grosh deti e toka pastaj do do ngrihet gjykata kushtetuese ne rastin me te mire. Pjesa tjeter qe do ngelet do kthehet ne nje kamp te madh refugjatesh.

 6. Luani me njeri tjetri luani o kllounet e sorrosit. Si kanacet e koles do perfundoni te gjithe ne kosh plehrash. megjithe sufllaqexhinjte tuaj.

 7. Z.Paloka ata deputet fuksional jane komedi e regjise se listave te PD. Ju duke braktisur institucionet jeni karagjoz te kesaj komedie. Shijojeni çfaqjen qe po jep Rama!

 8. Por duket se taktika e Partisë Demokratike është defaktorizimi i opozitës parlamentare, duke mos pranuar të ulet në tryezë me ta, por duke blerë disa individë prej tyre.

  Dhe siç e marrim me mend të gjithë, në këtë pikëpamje ai është si tregu i gabit, që mund t’i blesh lirë gjërat e përdorura. Dhe PD në këtë pikë mund të ketë sukses.

  Puna është që pastaj të mos ankohen pse blihen e shiten vota në vend, kur vetë po përpiqen të defaktorizojnë kundërshtarët brenda partisë, duke blerë vota.

  Normalisht opozita parlamentare sot duhet të takohej me Bashën, pasi atë kanë “baba” të partisë së tyre. Fakti që shkojnë takojnë njerkun, që u ka marrë partinë, në vend të babës, tregon se Basha më lehtë e ka të shesë e të blejë të vetët për karriken e tij, se sa t’i mbledhë ata në shtëpinë e vet. Dhe pastaj thotë do bashkojë opozitën.Sa shume shpellkare sot ne linje me shpellkarin e pd paloka

 9. KOMEDI PO BENE TI DHE PARTIA JOTE O PALOKA . KU E KE REPUBLIKEN E RE ? KU E KE NDRYSHIMIN E SISTEMIT? JU DONI PUSHTET PER TE VJEDHUR ME KEQ SE KETO KURVAT E RILINDJES OR KURVE E KALUAR KURVES . JENI PLEHRA , JENI MBETJE TOKSIKE . LARGIMI I KESAJ KLASE POLITIKANESH ESHTE OBLIGIM PER SHQIPTARET . JU JENI E KEQJA E KETIJ VENDI .

 10. PD PS bejne “reformen” me te cilen kryetaret a partive ngelen prap mbreter fuqiplote. Ed ththuqi ankohet per opoziten ne parliament. Edi qe deklaroi qe do largohej nga politika nese do beheshin zgjedhje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu