• |
ide | kryesore

(VIDEO) Gënjeshtra e Ramës për paketën e ndihmës ekonomike për shqiptarët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj deklaron se qeveria e Edi Ramës po shkatërron biznesin shqiptar. Për më tepër, ai mohon edhe ndihmën që kishte premtuar për shqiptarët e prekur nga kriza e Covid, siç duket edhe në videon më poshtë.


REAGIMI

Tani që kriza ekonomike po thellohet, Edi Rama jo vetëm nuk ka ndërmend t’u vijë në ndihmë as bizneseve e as qytetarëve, por gënjen se nuk ka premtuar një paketë të tretë, me të cilën gjoja do të ndihmonte familjet në nevojë dhe turizmin.

RAMAVIRUSI i braktisi shqiptarët në ditët e tyre më të vështira. Sot bizneset po falimentojnë, papunësia po rritet dhe, po ashtu, edhe pamundësia e qytetarëve për të siguruar ushqimin e përditshëm për fëmijët e tyre.

RAMAVIRUSI po shkatërron ekonominë dhe po e zhyt vëndin në një krizë të rrezikshme ekonomike, pasi paratë e buxhetit, edhe gjatë pandemisë, shkuan për tendera sekrete dhe jo për njerëzit në nevojë.

Bizneset shqiptare janë duke u shkatërruar, ndërsa bizneset e Ramës janë duke lulëzuar! Bizneset shqiptare po shkatërrohen çdo ditë, ndërsa oligarkët e Ramës janë duke ndërtuar kulla çdo ditë!

Ky realitet i dhimbshëm duhet të ndryshojë sa më parë!

8 Comments

 1. Qe kur perben lajm fakti qe Rama eshte genjeshtar???
  Po na lodhet me kete!
  Te pakten sherbejeni si proçkë e jo genjeshter…

 2. Realiteti eshte qe Fatos Nano na solli nje individ me probleme mendore, dhe e beri me plot vetedije.

  Tju rroje komunizmi o bibilusha

  1. +1

   Zanafilla e pestilences qe ka rene ne kete vend tek Fatos Nano e ka origjinen. Ai plehra e prishi tufen.

 3. genjeshtar eshte nje fjale qe perdoret kur gjat bisedes mes dy personave njeri thote dicka te pavertete nga padija ose mungesa e informacionit kurse ne kete rast nuk qendron as padija as mungesa e informacioni keshtu qe per mos me perdor fjalen kriminale e themi mashtrues jo genjeshtar

 4. A durohet ky lloj mashtruesi ?!?!A durohet ky lloj perversi ?A durohet ky lloj bullisti ?A durohet ky lloj arroganti ?A durohet ky lloj superhajduti ?!A durohet ky lloj monstre ?!Besoj se jo dhe shqiptaret do ta largojne me çdo çmim !

 5. Berisha e ka kaluar fazën e nxemjes. Është gati për të filluar lojën. Në ditën e fiter bajramit, ai shkroi në facebook: “Ju bëj thirrje të gjithë hoxhallarëve të vendit, imamëve, myftijve të udhëheqin me urdhër të të Gjithëfuqishmit lutjen e besimtareve dhe të mos i tradhëtojnë ata, si dhe të dënojnë qëndrimin prej qafiri ateist, fondamentalist e diktatorial të atij që kërkon të dalë në këtë ditë të shenjtë mbi Zotin e Madhnueshem!”

  Dhe pas tij, doli dhe Oriola Pampuri. “Shqiptarë, lutuni e besoni në Zot. Këtë s’mund t’ua ndalojë më njeri. Popujt e varfër janë të privuar nga feja e besimi në Perëndi. Ateizmi është farë e komunizmit e diktaturës,mire nano na solli ramen,por salih karaxhic berisha qe mori Celsat e shtetit nga ramiz alia dhe byroja politike e ppsh cfare duhet te thoni o shpellkare,ky mori celsat dhe e vodhi e kercenoje e dogji kete vend,me urdher te tij personal ky salih shkatarroje plantacionet e limonave portokalleve e mandarinsve ne jug,ne veri lindje plantacione me molle kumbulla qershi e dardha,ne shqiperine e mesme mijera hektare toke me grure miser dhe perime zarzavate te gjitha keto per 20 vjet ne pushtet,lexoni o shpellkare e cecene

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu