• |
ide | kryesore

Tahiri reagon ashpër pas vendimit të gjykatës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri reagoi ashpër pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të rikthyer çështjen në pikën zero.


Tahiri theksoi se nuk e priste këtë vendim, duke shtuar se rikthimi në pikën zero është padrejtësi.


Jo, nuk e prisja, është mbas thuajse 3 vitesh historia do të merrte një drejtim, cilido qoftë. Rikthimi në pikën zero është padrejtësi”, tha Tahiri.

Tahiri u pyet kush po e sulmon dhe për cilat arsye?

Mua realisht, nëse ka dhe një njeri të dytë në Shqipëri që e zvarrit kështu gjykata, më vjen ndot dhe turp për detyrat që kam mbajtur dhe kontributin që kam dhënë. Nuk kam asnjë emocion tani, përvec domosdoshmërisë për t’i shkuar deri në fund procesit. Një gjë është e sigurt që beteja fillon nga e para. Gjykata e Lartë nuk ekziston.” – u shpreh Tahiri.

14 Comments

 1. “Me vjen ndot dhe turp per detyrat qe kam mbajtur dhe kontributin qe kam dhene”, ndoshta don te thote qe eshte penduar per gjithe te zezat qe ka bere? Apo nuk i kam bere vetem per vete, e tani te tjeret po me lene ne balte e per kete me vjen ndot?

 2. O Toc kuklle.Rama dhe vellai e vet e fut ne burg per pushtet ti e dine 15 kushtet europes .Tani e ka lali Eri rradhen .

 3. Siç duket, kanë harruar avionët që transportonin drogën, makinën e ministrit që përdorej nga “çunat problematikë”, dhuratat me BIZHU, tojota me Euro , prandaj duhet të ndihmohen prokurorët ta nisin nga e para se lanë namë.

 4. Se pari, mire qe pranoi se i vjen turp. Pra eshte dicka kjo.

  Se dyti, apeli nuk vendosi per Tahirin, por Ramen. Nese nje minister i brendshem denohet per shperdorim detyre si ne rastin tone, pergjegjes eshte jo vetem ministri por edhe kryeministri, rrjedhimisht qeveria. Ai thjesht ben detyren si skllav i padronit, qe nga kohet e bashkise.

  Dhe se treti, le ta lene te qete dreqi e mori. A mos valle zgjidhet ndonje gje qe do e denojne?

  Ky i shkreti pa asnje prove direkte dhe bredh gjyqeve. Shoket e vet me tonelata pergjime per blerje zgjedhjesh japin mend sot e kesaj dite.

 5. Ka thon’Evropa te dorezoni secili nga nje ‘hashim’, te gjithe ballkansit.
  Ketu ta re ty shkopi

 6. ore Robqir, po njeri pa shkolle qe u bere minister je. Mor te qifsha gruan cfare ke ne CV???
  Ke qe i vure tritol farmacise se gjoja po punoje
  Ke qe shite kutiat e ndihmes se shpejte
  Ke ne CV qe te shkerdhejne nenen vellezerit e gruas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu