• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta regjizori i Shrek

-Instant, Paparazzi, SliderRegjisori i njohur Kelly Asbury, i cili ka sjellë ndër vite projekte fantastike të filmave të animuar, është ndarë fatkeqësisht nga jeta.

Asbury ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 60-vjeçare.

Shkak i vdekjes së tij është bërë beteja e gjatë me kancerin, të cilit s’i ka mbijetuar dot më gjatë.

Asbury do të mbahet mend si regjisori i “Shrek 2” apo “Smurfs”, filma të animuar gjatë fëmijërisë.

Veçse regjisor, Asbury do të mbahet mend gjithashtu si autor i librave për fëmijë.

Madje, ai shkroi edhe një pjesë të profileve të biografisë së Jeff Dunham , Edgar Bergen , Shari Lewis , Jimmy Nelson dhe Paul Winchell.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *