• |
ide | kryesore

Dokumenti/ Rama firmos tërheqjen e padisë ndaj Haradinajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka nënshkruar tërheqjen nga padia ndaj kreut të AAK-së Ramush Haradinaj. Dokumenti mban datën e sotme dhe firmën e kreut të qeverisë shqiptare.

Tërheqjen nga padia Rama e lajmëroi pas vizitës në Kosovë, duke deklaruar se ka më shumë gjëra që i bashkojnë se sa i ndajnë.


Rama e paditi Haradinajn në janar të këtij viti për shpifje, lidhur me deklaratat që Haradinaj bëri se Rama po lobon për idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. ©LAPSI.al

9 Comments

 1. PSE EDI RAMA RAMA NUK I PADIT NE GJYKATE ,YMER GELBAZEN PER DOSJEN E KRISTAQ RAMES DHE GJERGJ THIMON PER VJEDHJEN E IKONAVE ??? thotë:

  E KA PAS TE HUMBUR KETE GJYQ EDI RAMA PRANDAJ ESHTE TERHEQUR SI ME BILD ,in,SE NE KOSOVE DHE GJERMANI NUK I KONTROLLON DREJTESINE FARE

 2. Ed kurva. Ti sduhet te kishe bere ate padi fare, por meqe e bere pse se cove deri ne fund o kurve mashkull? Kujtove se ke spakun me te emeruarit e tu dhe ne Kosove o hunderr. Komplimente per xhaketen jorgan meqe ra fjala😎

 3. I rendsishem kur e paditi e i rendsishem kur u zbyth….
  Zotnia flet vec me kategorine qe ‘sduan as uje as drita sagje fare… vec kryetari te jet mire’.
  Kushti per te qen ne kte kategori esht vetem te mos besh pyetje

 4. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

  Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

  Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu