• |
ide | kryesore

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Rama: Turp për BE-në që mban peng një popull

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë fjalës së tij, Kryeministri Rama, në një konferencë për shtyp së bashku me kryeministrin kosovar, Avdullah Hoti, nuk la pa përmendur edhe që Bashkimi Europian nuk po liberalizon vizat me Kosovën edhe pse ka përmbushur kushtet, sipas tij.

Sipas Ramës arsyeja nuk gjendet në Kosovë arsyeja është në Europë, në politikën e brendshme të BE-së, vendeve të ndryshme.


“Është një turp për BE që sot mban peng një popull që ende ndalohet të lëviz lirisht si gjithë të tjerët, pasi si shtet i ka plotësuar të gjitha detyrimet që duhet të plotësojë çdo shtet para se të marr liberalizimin e vizave. Arsyeja nuk gjendet në Kosovë, në ndonjë paaftësi për të përmbushur detyrimet, ato janë përmbushur dhe janë njohur nga vetë KE, arsyeja është në Europë, në politikën e brendshme të BE-së, vendeve të ndryshme, që gjithmonë e më shumë kur marrin vendime për ne, nisen nga kalkulimet për qëndrueshmërinë elektorale të forcave qeverisëse, ky nuk është turp, turpi është që Kosova nuk lëviz e lirë”, tha Rama.

20 Comments

 1. Psikopatia thellohet!
  Dhe e keqja eshte se shume zyra evropiane na identifikojne me kete monster patetike…

 2. Basha: Si thua Pal?

  Pali: Na ndihmoni, na sillni kosovarë, turista

  Basha: Sot takoj Hotin, do të bëjmë të mundur që qytetarët nga Kosova ta kenë sa më të lehtë për të ardhur.Ja ky do ju a zgjidhi urine o shpellkare cecene te salihut

 3. Kush je ti more i PA fytyre qe shan BE , sa shqipetare ushqen BE e di apo jo qe Jane 1700000 e zotrote nuk udhqen dote 2000000 shqipetaret . E shan europen sepse i ke syt te rusia . Eshte e qarte se po ben ceshte e mundur per te lene jashte europea Shqiperine sepse enderron me sy hapur te behesh si Putini . Shqipetaret kur hodhen poshte diktaturen me te eger te Hoxhes do shporrin edhe ty . Nje duhet ta kesh parasysh se te gjitha paudhesite e poshtersite qe i ke shkaktuar ketije popuulli ketu ne Shqiperi do i lashe

 4. Dje, 2 Korriku, ishte DITE ZIE PER KOMUNISTET!
  Rama priti me padurim dje dhe sot nuk mund te rrinte pa shfryre duf ndaj Bashkimit Evropian, sepse ai jo vetem nuk aderon t’i bashkohet, por ben cmos t’i shtoje kuishtet e celjes se negociatave.
  I vetmi problem eshte se vetem keto muaj shumica e shqiptareve po e kutpoin kete pengese te tij.
  Synimi i tij eshte putinizmi, erdoganizmi dhe natyrisht – hoxhizmi!

 5. E ndrite Shqiperine ti o i gjati ine dhe tani te ngeli Kosova . Largimi yt eshte prioritet i kombit Shqiptar , ti perveçse hajdut ordiner je dhe tersi i keti kombi .

 6. E ke bo per uje te ftohte Europen. Rri mor rrot se aq bukur e ke qeveris kete vend saqe shif se mos po ti kthejne ty regjimin e vizave prape e te rrime ne radhe te ambasadat si rradhe qumeshti. Ska nevoje ti futesh me dhune ne shtepi Europes. Kur te behesh shtet i hajrit, zbaton ligjin njesoj per te gjithe, lufton bandat, rrit mireqenien e popullit tend, te jesh i bindur se vjen Europa te lutet te futesh ne familjen e saj.
  Ty te ka ikur gati 1/6 e popullsise keto 7 vjet, kriminelat qe ishin denuar me burg perjete i lirove e po i liron, rrogat 7 vjet ne vend numero, investime 0, dhe ti don te te thote Europa bujrum?:)

 7. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

  Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

  Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

 8. Ty s te pjerdhin qytetaret e tu e bere ti mo gerdalle plak te shash evropen, rri mo qen i ngordhur aty se je me keq se ata qent e Sharrit😅

 9. Perversi narçistik, i drejtohet evropes si te ishte zoti vete, kur dihet qe eshte muti vete! Si endhjeri qe i drejtohesh Kines: “Ti Kine; je vendi madh! Paralelizmi: Muti dhe Kina e Dopio muti dhe Evropa!Mij gjirizesh!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu