• |
ide | kryesore

Marrëveshja e 5 qershorit, Rama vazhdon avazin: Mos na provokoni, morët çfarë deshët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama vazhdon t’i bëjë thirrje Bashës për çështjen e marrëveshjes së 5 qershorit, ku përsërit thirrjen që opozita jashtë parlamentit t’i lërë sharjet e kërcënimet dhe “ju lutem e mos thoni u prish marrëveshja, se ajo marrëveshje u bë me ju e për ju, jo për ne!”.


Në mesazhin e tij në Twitter Rama shprehet se nuk do të tërhiqet nga vendimi i listave të hapura: “Peng Kuvendin e zgjedhësit,të cilëve do t’u japim mundësinë të votojnë për deputetin e jo vetëm për partinë,nuk i merrni dot! Po mos na nxisni kundër asaj marrëveshjeje që e bëmë për ju po na lini ta votojmë”, shkruan kryeministri.


Rama në twitter

Një këshillë miqësore për Lulzim Bashën e kolegët opozitarë jashtë Kuvendit:Lërini sharjet e kërcënimet ju lutem e mos thoni u prish marrëveshja,se ajo marrëveshje u bë me ju e për ju, jo për ne! Ne s’donim e s’duam administratë zgjedhore partiake, prandaj mos na provokoni se.. S’ua kemi borxh as ne, as populli jo e jo,pasi morët gjithçka deshët! Peng Kuvendin e zgjedhësit,të cilëve do t’u japim mundësinë të votojnë për deputetin e jo vetëm për partinë,nuk i merrni dot! Po mos na nxisni kundër asaj marrëveshjeje që e bëmë për ju po na lini ta votojmë…

17 Comments

 1. Nuk e di pse e kerkuam kete mut demokracie. Po aty vajten punet vetem se tani eshte pa rregulla, pa ligje, pa bese, pa gje atehere te gjithe njesoj, sot punojme per te trashur 5 veta

 2. QUIZZZZZZ, O POPULLLL
  Kush e tall lucin me shume me ne, Rama, Luli, Meta, Moni, apo lali er zdromsi,
  Kush e gjen ka nje sufllaqe dopio pite

 3. Pisllëkun qe bën vetë,ja faturon te tjerëve!
  Një politikë demagogjike qe e ka praktikuar ne menyren më perfide,Shefi i propagandes naziste Jozef Gebels.
  Ne fund te marrveshjes së 5 Qershorit me 12 pika,qe nenshkori Damian Gjinkuri dhe Rudina Hajdari me
  opoziten jasht Parlamentit thuhet,”Nuk ka konsensus për ndryshimin e sistemit”.
  Shënim: “Propozimi për qeveri tranzitore apo kryetar tranzitor të policis nuk janë kusht për aprovimin e sa më
  sipër. Nuk ka konsensus për ndryshimin e sistemit”.

 4. Gerdalla plak Edvin droga ka perpelitjet e fundit.si vje turp ka cen pa bese pa burrni, dhe tashi ne fund po i dridhen kembet si kur te kishte pire mall 24 ore🤮🤮🤣🤣

 5. kur ty nuk të voton as Partia Demokratike, ndoshta as Doktori ? Vërtetë e beson ti zoti Basha, se kryeministri Rama, do ti hiqte shansin Partisë Socialiste për të qeverisur vendin edhe për mandatin e tretë apo të katërt, për të finalizuar reformat e nisura dhe bërë shtetin ligjor, dhe do të të bënte ty kryeministër ? Gjëra të tilla mund ti besoni vetëm ju zoti Basha, madje vetëm fantazistë si ju, por duhej të kishe gjetur diçka më të besueshme, pasi realisht je futur në “telashe” edhe me Ilir Metën. Kjo për faktin sepse, nuk i dihet, ndoshta kreu aktual i shtetit, deri atëhere mund të kërkojë edhe një mandat të dytë si president i vendit. Dhe diçka tjetër zoti Basha, thonë se kur sheh ëndërra me “kryeministër”, do të humbësh diçka të madhe, ndoshta zgjedhjet e ardhshme, ndaj ndale fantazinë dhe merru me Partine

  1. Po ti vertet beson se Rama do marre mandatin e trete? Dhe kur pa, tani qe Thaci “e ngreni”, Vucic eshte ne situaten me te keqe politike qe ka patur ndonjehere, nderkombetaret mezi presin t’i fusin sterkembeshin Rames, popullit po i del shpirti prej atyre “reformave” qe thua ti dhe vjedhja e Shqiperise behet krejt haptazi pa piken e turpit… Apo do ia dine njerezit per nder se ato pak kilometra rruge qe ka ndertuar e po nderton, kushtojne me shtrenjte t’i shtrosh me asfalt se t’i shtrosh me flori. Do i dine per nder se cdo gje e kane pare vetem ne 3D si aeroportin e Vlores apo te Kukesit, se gjate shtate viteve nuk beri asnje veper madhore, apo sepse cso gje u dha me PPP. Do ia dine per nder se mbushi administraten njerez me precedente penale nderkohe qe sot pas 7 muajve njerezit akoma flene ne qiell te hapur pas termetit te 26 nentorit. E vetmja gje me “mend” qe ka bere, ka qene menaxhimi i situates se coved 19. Pasi i la njerezit 3 muaj te mbyllur pa asnje ndihme, pasi deklaroi se ai kishte shpetuar 18 mije njerez nga vdekja, pasi u deklarua se ishim 10 here me mire se Gjermania dhe 50 here me mire se Italia, vetem 24 oret e fundit kemi patur vdekje dhe te infektuar me shume se gjysma e Italise qe ka 22 here popullsine e Shqiperise. Keto jane meritat qe ka Rama? Megjithate, ka mjaft budallenj qe mendojne dhe flasin me zorren e trashe si puna jote, prandaj edhe mund te marre 20-25 deputete. Kuptoje nje here e mire qe Rama jo vetem qe s’merr pushtet, por thjesht po negocion per t’u amnistuar per cfare ka bere per te cilat meriton burgim te perjetshem.

 6. Je i marre fund drogaxhi?!
  Hajdut,po iken me turp,si plehre njeri qe je !Ju vjen ndot nga ty edhe atyre pak idioteve qe besonin te ti,perbindesh,frikacak !
  More fund,po luan rende tani,po e ngaterron kekun me byrekun,mallist !
  Te luash me dinjitetin e Shteteve te Bashkuara te Amerikes,eshte mision i pamundur dhe me pasoja mjaft te renda !
  Tani prite artilerine e rende Amerikane……..,e ardhmja jote me ngjan me ate te Nikolla Çausheskut !
  Mos harro te marresh nje murriz ne bythe me vee ne ate bote……!

 7. Boj cicin pasi te provokohesh se bohesh me mire.
  Me duket se rreshkiti prap Ramavirusi, keshtu te pafsha me nerva dhe tu fol percart si Dulla yt i dashur.

 8. Dhe sot unë po bëj publike numrin e dosjes së Edvin Ramës të dënuar në Paris, në vitin 1993, që është AL.1961138/A.

  Ndaj sot unë i bëj thirrje Prokurorit të Përgjithsëm që ti kërkojë Ministrisë së Drejtësisë Shqiptare, të bëjë identifikimin e numrit të dosjes së Edvin Ramës, të cilin unë e akuzoj si njeri që është burgosur në Paris për vjedhje të ikonave.

  Ti merren gjurmët e gishtave me emrin Edvin dhe t’ia dorëzojë Ministrisë së Drejtësië franceze dhe jo policisë franceze.’

 9. Djali i Fahri Balliut, që për një periudhë kohore ishte edhe deputet, iu ka mbyllur derën të larguarve nga Lulzim Basha (të cilët në fakt nuk kanë kërkuar të rikthehen në PD).

  Ai thotë se PD s’iu ka asnjë borxh atyre dhe s’ka nevojë për ta, pasi tashmë ka Klevisin me shokë.

  Sipas Balliut në PD nuk ka vend asnjë person që e shikon këtë parti si “lopë për ta mjelur”.Ja shpellkari i vogel cuni fariut ben si lac mokre

 10. Ky, idot, thote moret c;te deshet,,,,,a eshte ne rregull nga fiqiri ky idiot?A e di ky qe ne demokraci te drejten per ta kerkuar ka cdo qytetar i ketij vendi, e jo me kur behet fjale per ligjet themelore te demokracise,,,VOTA E LIRE,,, qe ky, bandit e ka vjedhur sa here qe jane bere votime dhe kujto qe do vjedhe perseri me marifetet e banditet e rrugeve qe leshon. Pa le, hiqet edhe si padron i tyre, qe a thua se vetem po deshi ky, do mund behen ndryshimet apo kerkesat per ndryshimin e ligjit per votime. Me kete koncept e tregon vehten se ka ra brenda euforise diktatoriale, por si i maskuar me llafollogjine e shtirjen si klloun ndaj perendimoreve, qe me ne fund arriten ta kuptojne, se kush eshte Rama i vertete, RReflektimi i perendimoreve e ka verdhosur fytyre nxirin, te pa bese andaj i duket ndryshimi. Do, s;do ti o kelysh diktature, do veprosh sic te udhezon MORSETA’ e perendimoreve sepse edhe ata po e marrin vesht se kane te bejne me nje idiot te pa kthyeshem, por me gjithate, rruget i ke te hapura, si per te ndrequr vijimesine e demokracise, por edhe udhen e qafe thyerjes qe e ke mu ne zverk, andaj zgjidh, e vepro, se po te vjen vdekja pushtetit.

 11. Po e heqim fare vlerësimin për moralin politik, që tek Rama, nuk është një ZERO e madhe , por një minus 40 gradë.
  Por more qejflliu i tij, çfarë të pëlqen ty tek morali qytetar i Ramës ?
  Meqë mund të jetë i vetmi kryeministër në botë që ka dalë me të përparmet e të pasmet zbuluar në publik, a mund të na thuash se çfarë të tërheq më shumë tek Rama, të pasmet apo të përparmet e tij të zbuluara. ?
  Me çfarë morali qytetar mund të frymëzojë një kryeministër si Rama, kur nuk ishte i zoti të krijonte një familje normale (familja është bulëza e shoqërisë) e pas disa martesave, në moshën 50 vjeçare ti rëmbente gruan një tjetri, për të krijuar një familje heterogjene me tre fëmijë me atësi të ndryshme ?
  Ke dëgjuar ti ndonjë kryeministër karagjoz në botë që të thotë që mua nuk ma del kush për llafe ?
  Kë lider shtetëror ke parë ti që të flasë me gjuhë vulgare e banale e me harbutëri me të gjithë ?
  Ke parë ti ndonjë kryeministër europian të mbajë çdo ditë me orë të tëra fjalime, ku në çdo tre fraza , një e ka gënjeshtër flagrante ?
  Po çfarë produkti moral do ti japë shooqërisë një monstër i tillë i pamoralshëm ?
  Sigurisht që gënjeshtarë si ty .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu