• |
ide | kryesore

Meta: Kushdo që flet në emër të popullit, ka një guxim nga marrëzia (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Unë nuk e zgjedh fatin e askujt. Secili e cakton vetë dhe e zgjedh vetë fatin e tij.”. Ky është mesazhi që ka përsëritur presidenti Ilir Meta duke u ndalur tek çështja e referendumit për ndryshimet kushtetuese.


Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta ka shkëputur një pjesë nga konferenca e djeshme me gazetarët, ku bëri deklarata të forta. Në këtë mesazh, ai theksoi se kushdo që të flasë në emër të popullit, ka një guxim nga marrëzia.MESAZHI I METËS
Unë nuk e zgjedh fatin e askujt. Secili e cakton vetë dhe e zgjedh vetë fatin e tij.

Por që dikush të marrë guximin e të flasë në emër të POPULLIT shqiptar, ky është një guxim që vjen vetëm nga MARRËZIA, ose nga probleme të tjera, por kurrsesi që nuk vjen nga Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë.
Boll e kanë lënduar Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë! Boll e kanë lënduar POPULLIN shqiptar! Boll kanë folur në emër të POPULLIT shqiptar! Nuk ka asnjë diktator apo asnjë kandidat për diktator që nuk flet në emër të të gjithë POPULLIT.
POPULLI FLET VETË! 🇦🇱

9 Comments

 1. Po ik mor hajdut me çizme se di duhet te ishe ne burg me kohe po ça tu besh atyre kurvave politike Rama dhe Basha qe ta marrin ne goje me radhe sipas interesit…

  1. Firmos dekretin e shperndarjes se WCparlamentit, vendgrumbullimit te; bandireve, hajduteve, injoranteve, pederasteve, baxhellave, vampireve, te rijashteqitjes, se kombit shqiptar!
   Kushtetuta te jep tagrin, per te shperndare gropen septike – parlamentin, ilegjitim, te korrupsionit, droges, krimit, votave te vjedhura, nga kjo karrakatine e merr forcen e keqja, prandaj, ne baze te kushtetutes, shperndaje kete karrakatine!
   Me shperndarjen e kesaj strofulle banditesh, i hap rrugen popullit, qe te marre ne dore, fatet e veta, te vetmbrohet, t’i shpetoj shkaterimit total, qe pergatisin kriminelat e sorosit, banda e edvin kristaqit te ridhjerjes!
   Me goditjen dhe shperndarjen e landfillit te mbeturinave, godet edhe plerat nderkombetar, qe e sollen dhe po e mbajne ne pushtet, kete bande, se populli shqiptar, kurre nuk ka votuar dhe kurre s’ka per te votuar, asnjehere, per edvin kristaqin e ridhjerjes!
   Dekreti presidencial, i shperndarjes se kolektorit te ujrave te zeza – parlament, eshte i vetmi akt juridik ligjor, i cili shfuqizon dhe ben nul, cdo vendim-marrje, te banditeve ilegjitim, sot, dhe neser, i cone ata para drejtesise dhe burgut, si lopet, keta kriminela, i tremben shume burgut, mos e haroni kete detaj!

   1. vertet mendon se do e firmosi ate dekret. tall bolet meta me popullin dhe ju mendoni se e ka seriozisht. pazaret rama-meta jan mbyllur. ps beri komision e hetime 1 vit rresht dhe nuk e shkarkoi po vec sa e “qortoi”. pazari eshte mbyllur, keto jan per leshkot qe votojn keta mutra.

 2. meta ka puth flamurin shqiponjat kushtetuten tek blendi fevziu tullaci dhe ne emer te popullit i nxori gjith ne sheh kot i mashtroj, e puthi dhe aty flamurin kushtetuten para popullit u ul ne gjunje, tani qe po ndrrojne kushtetuten online pse nuk e therret popullin mister presidenti jone, gruja e vet thoshte kush e kishte dezhurin per teatrin

 3. Po ti deri dje flisje ne emer te popullit .
  Ju te gjithe politikanet flisni ne emer te popullit .
  Ktij Metes kur i intereson flet ne emer te popullit , kur i intereson ndryshe thote qe asnje nuk duhet te flasi ne emer te popullit.
  Kur i intereson , thote pralamenti eshte legjitim, kur nuk i intereson thote ‘palamenti nuk eshte legjitiem’.
  Eshte komplet klloun, hajdut provincial.

 4. Firmos dekretin per shperndarjen e WCparlamentit, vendgrumbullimit te; bandireve, hajduteve, injoranteve, pederasteve, baxhellave, vampireve, te rijashteqitjes, se kombit shqiptar!
  Kushtetuta te jep tagrin, per te shperndare gropen septike – parlamentin, ilegjitim, te korrupsionit, droges, krimit, votave te vjedhura, nga kjo karrakatine e merr forcen e keqja, prandaj, ne baze te kushtetutes, shperndaje kete karrakatine!
  Me shperndarjen e kesaj strofulle banditesh, i hap rrugen popullit, qe te marre ne dore, fatet e veta, te vetmbrohet, t’i shpetoj shkaterimit total, qe pergatisin kriminelat e sorosit, banda e edvin kristaqit te ridhjerjes!
  Me goditjen dhe shperndarjen e landfillit te mbeturinave, godet edhe plerat nderkombetar, qe e sollen dhe po e mbajne ne pushtet, kete bande, se populli shqiptar, kurre nuk ka votuar dhe kurre s’ka per te votuar, asnjehere, per edvin kristaqin e ridhjerjes!
  Dekreti presidencial, i shperndarjes se kolektorit te ujrave te zeza – parlament, eshte i vetmi akt juridik ligjor, i cili shfuqizon dhe ben nul, cdo vendim-marrje, te banditeve ilegjitim, sot, dhe neser, i cone ata para drejtesise dhe burgut, si lopet, keta kriminela, i tremben shume burgut, mos e haroni kete detaj!

 5. Por çfarë mendonte Basha pak kohë më parë për listat e hapura në takim me studenta, teksa i thotë atyre se “ka ide të vlefshme, si për shembull listat e hapura, që qytetarët të mos votojnë thjesht siglën e partisë, por edhe kandidatin që preferojnë“.

 6. Po varet cfar quan popull o Like Floriri. shum kan folur ne emer te popullit po interesat e popullit jan ne kundershtim me interesat e nje hajduti te popullit. ti je cop muti e cop hajduti keshtu qe laj gojen kur flet per popullin. do ishte me mir ta zevendesoje fjalen “popull” me “Mona”. cfar do Mona nuk eshte ajo cfar do populli o cop hajduti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu