• |
ide | kryesore

A do të ikë nga PS po humbi zgjedhjet/ Shikoni si përgjigjet Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

A do të japësh dorëheqjen po humbe zgjedhjet e 2021? Kësaj pyetjeje Edi Rama nuk i jep asnjëherë një përgjigje të prerë me “po” ose me “jo”. Në një intervistë që dha në Report Tv, Rama u shpreh se është i bindur se PS-ja do të fitojë mandatin e tretë dhe ai do të jetë kryeministër edhe pas zgjedhjeve të 2021.

“Unë nuk do i humbas zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe nuk do të jap dorëheqjen si kryetar i PS-së sepse do të jem i detyruar të vijoj punën. Nuk flas kurrë me nëse, sepse ka edhe një shprehje që flet për hallën dhe xhaxhanë edhe… koha është shumë e shtrenjtë për t’u humbur me nëse” – e mbylli diskutimin Rama. ©LAPSI.al


26 Comments

  1. Mire mo mire, do te te caktojme “kryeminister”, ne burgun e ri, te Shkodres, atje do te mblidhet e gjithe banda masono/sorosiane e ridhjerejes, paproblem, kete e ke te garantuar, jo vetem mandatin e trete por deri sa te ngordhesh, atje do te vazhdosh detyren!
   Kjo eshte e sigurte, por, meqe e ke shume problem shkuarjen e kohes, ku i dihet se cfare te pret me kalimin e saj, gjithsesi burgu garanti, ja ne kete dynja ja ne pafundesi…

 1. Kryeminister i rrotkari. Milet dhe opozit e lodhur. Ishalla po ju del gjumi para zgjedhjeve. Me keto karlliqe qe ka bo ky, ne cdo vend me njerez do ishte rrezuar nga pushteti 25 here. Ne vend te populluar me dele e komunista ky bohet mret.

  1. Njerez qe kenaqen me buke thate se te gjithe mbi 60 vjec per kete te cmendurin votojne pse t’mos rrij te pakten 20 vet ky..buk e krip e zemer te nxire ky budadha na befte mire.

  1. O sufllaqist:
   1. Vrasesin e bete Kryetar te Rilindjes ne Mat per sherbimin qe ju beri.
   2.Hajdute; Ata te PD mund te kene vjedh or mik por jo kaq ashiqare e harbutshe si Rilindja. VJEDHJEN E KA BERE INSTITUCION. Te vjedh ty e mu e te gjitheve o rrot kari ; 20 milj eur/ km diten per diell edhe tall dhe karin, thote nuk eshte terital.

   Vazhdo votoje ti ER dhe uroj te jetosh i lumtur.

 2. Edi Rama fiton vetem nese terhiqet opozita nga zgjedhjet. Ne vitin 2019 votuan vetem 15% e personave te rregjiatruar ne lista, qe i bie maksimalisht 30% e votuesve reale. Ky mendon se merr me shume se 30% te votave pas termetit dhe pandemise? Dakord qe ka votat e Spiropales dhe te Balles, po ato te shkretat 2 vota jane. Ja po e zeme se edhe kacureli qeros i jep nje vote, do i behen tri. Ne momentin me te mire te tijin, ky hajdur ka marre 66 mandate. Duke vjedhur dhe me poshtersi te tjera, duke perdorur kriminelet dhe policet bashke, duke ia futur Lulit, arriti te marre 74 mandate dhe 48% te votave. Tani ju mendoni se shqiptaret jane aq budallenj sa t’i japin me shume se 25%? Duket pak si e pabesueshme edhe per Ver Llapen

 3. Kush krime eshte me i rende vrasja apo hajduti te gjithe e dime pergjigjen me mire nje hajdut se nje parti vrasesish, Ky vjedh kurse Pd vidhte dhe vriste i numuroni viktimat e Saliut dhe viktimat e Edit dhe i beni llogarite vete pastaj

 4. Pyetja me e rendesishme eshte ne do iki nga pushteti po humbi. Para ca kohesh Shkullaku postoi nje shkrim ku e pati cilesuar Ramen njeriun me te frikesuar nga humbja ne keto 30 vjet, por harroi te thote qe eshte dhe njeriu me i dedikuar per ta shmangur ikjen nga pushteti, ndoshta me cdo mjet. Fakt eshte qe perballe ka njerez paksa te relaksuar per te perdor nje eufemizem. Une nuk e besoj se ky njeri do zbrese me hir nga pushteti per te perdor nje eufemizem. Perballe duhet dikush qe e barazon te pakten ne ambicie.

 5. Prape foli ky plaku i surrelit 🙈💩🙈💩🤮🤮🤮🤮si si vje turp ketije gerdalle injorant, drogmen, hajdut i pa ngopur, byth shkerdhyer, prostitut dhe degjenerat ne max njerezore,

 6. Mire mo mire, do te te caktojme “kryeminister”, ne burgun e ri, te Shkodres, atje do te mblidhet e gjithe banda masono/sorosiane e ridhjerejes, paproblem, kete e ke te garantuar, jo vetem mandatin e trete, por, deri sa te ngordhesh, atje do te vazhdosh detyren, ne burg!
  Kjo eshte e sigurte, por, meqe e ke shume problem shkuarjen e kohes, ku i dihet se cfare te pret me kalimin e saj, gjithsesi burgu garanti, ja ne kete dynja ja ne pafundesi…

 7. Do iki me nje kembe nga Qeveria e nga Kryeministria..Ne PS le te rrije se nuk fitojne me, te bejne ca greva urie me blendi cucin!

 8. Figure esht. Dhe zgjedhjet prap do i fitoje se ska kush ti humbe jo per gje. Luli krekoset si gjeli ke plenat e lagjes se vetem kte di te beje.

  1. Figure shume e madhe e internacionalizmit proletar, e vjedhje se cdo gjeje e poshtersise dhe e pisllekut. Pa diskutim qe do kete nje vend ne historine e Shqiperise, ne pavionin e plehrave

 9. Ngrihuni o popull dele nuk e kuptoni qe po ju qin rama para dhe prapa o popull i trellur si nuk keni pak dinjitet si nuk mendoni per te ardheme per femijeve tuaj..turp..
  Dhe ketu nuk flas per ata qe punojne ne shtet e as per mbi 60 vjeçaret se atyre u shijon kallam deshtaku i ripjelljes🤮🤮🤮🤮

 10. Ngrihuni o popull dele nuk e kuptoni qe po ju qin rama para dhe prapa o popull i trellur si nuk keni pak dinjitet si nuk mendoni per te ardheme per femijeve tuaj..turp..
  Dhe ketu nuk flas per ata qe punojne ne shtet e as per mbi 60 vjeçaret se atyre u shijon kallam deshtaku i ripjelljes🤮🤮🤮🤮

 11. Duro dhe pak!
  Se do flasesh me fantazmen e Kristaqit para kohe me duket…..(ne mos ke filluar te flasesh qe keto 2-3vjet)

 12. Po na bën shumë kurioz o gjeniu i komentues i orës 22:31.
  Mos je ndonjë shoq i sharllatanit Lym Murrizi apo ai dora vetë ?
  Një gjë ta kesh të kjartë.
  Sido që të vijë puna, koha e sharllatënëve që ulërijnë nëpër foltore kur e shohin se ju ka ardhur fundi, ngjet me ata që ulërijnë kur e ndjejnë që janë në rrezik jete.
  Ai që është i bindur për drejtësinë e mendimeve të tij, nuk ulërin po flet normal si njeri e jo duke bërë ham-ham-ham si qentë e tërbuar.
  Që të flasësh qetë , me llogjikën e fakteve e pa ulërima , kjo nuk do të thotë se je “idiot”.
  Idiotët janë ata që kujtojnë se po të ulërish si qen, apo të kakarisësh si gjeli majë plehut, njerëzit do ta vlerësojnë e nuk e kuptojnë se kësij palaçosh i mbështesin vetëm ata që e kanë trurin të rrafshtë.
  Lavdi Zotit kjo kategori e trushpëlarëve nga propogandat enveriste në Shqipëri, po vjen gjithnjë e më tepër duke u zvogëluar , pasi pjesa e tyre më e madhe, janë antarë të bandave të llojit të Avdylajve, që do të mbushin burgjet.
  Drejtësia mund të vonojë por kursesi nuk do të mungojë.

 13. Po na bën shumë kurioz o gjeniu i komentues i orës 22:31.
  Mos je ndonjë shoq i sharllatanit Lym Murrizi apo ai dora vetë ?
  Një gjë ta kesh të kjartë.
  Sido që të vijë puna, koha e sharllatënëve që ulërijnë nëpër foltore kur e shohin se ju ka ardhur fundi, ngjet me ata që ulërijnë kur e ndjejnë që janë në rrezik jete.
  Ai që është i bindur për drejtësinë e mendimeve të tij, nuk ulërin po flet normal si njeri e jo duke bërë ham-ham-ham si qentë e tërbuar.
  Që të flasësh qetë , me llogjikën e fakteve e pa ulërima , kjo nuk do të thotë se je “idiot”.
  Idiotët janë ata që kujtojnë se po të ulërish si qen, apo të kakarisësh si gjeli majë plehut, njerëzit do ta vlerësojnë e nuk e kuptojnë se kësij palaçosh i mbështesin vetëm ata që e kanë trurin të rrafshtë.
  Lavdi Zotit kjo kategori e trushpëlarëve nga propogandat enveriste në Shqipëri, po vjen gjithnjë e më tepër duke u zvogëluar , pasi pjesa e tyre më e madhe, janë antarë të bandave të llojit të Avdylajve, që do të mbushin burgjet.
  Drejtësia mund të vonojë por kursesi nuk do të mungojë.
  Kush është ai burracak që i hakeron komentet e mija duke vënë poshte tyre pseudonime të sajuara ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu