• |
ide | kryesore

Zjarr masiv në një zonë pyjore të Devollit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një zjarr masiv ka përfshirë disa dhjetëra hektarë me pyje në fshatin Sul të Devollit.

Një vatër aktive zjarri vazhdon prej dy ditësh duke përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme pyjesh.


Dje ka pasur një tjetër vatër zjarri edhe në fshatin Miras, në afërsi te kufirit, por është lokalizuar dhe fikur në bashkëpunim me forcat zjarrfikëse greke

1 Comment

  1. keto zjarre mos vihen qellimisht per te fshehur mbjelljet masive te droges qe ndoshta i kane indentifikuar sherbimet sekrete te huaja???? dhe po djegin vete provat e krimit…..qe te mos i gjejne…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu