• |
ide | kryesore

Riktivizohet vatra e zjarrit në fshatin Molung të Mirditës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Është aktivizuar sërish vatra zjarrit në fshatin Molung në Grykën e Qafë Thanës, mbi fshatin Katund i Vjetër në Rubik te Mirdites, ku një sipërfaqe e madhe me lis, shkozë dhe gështenja po digjen qe prej oreve te pasdites.

Gazetari Të favorizuar dhe nga era, flakët janëë pëërhapur me shpejtësi dhe po i afrohen zonës së banuar, duke vënë në rrezik jetën dhe pronën e banorëve.


Dy ditë me parë në këtë zonë u ndërhy nga ajri për shuarjen e zjarrit, por flakët nuk janë shuar plotësisht.

Ndërhyrja nga toka është e pamundur, për shkak të terrenit të thyer malor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu