• |
ide | kryesore

VIDEO+18/ Socialisti harron kamerën ndezur në mbledhje online, kapet duke bërë seks

Arkiva, Syri i Lapsit

Ky është momenti kur një nga pjesëmarrësit e një takimi në Zoom harroi të fikte kamerën e tij dhe u kap duke bërë seks në sfond. Takimi drejtohej nga një anëtar i Partisë Socialiste dhe Lirisë, Leonel Brizola, i cili vazhdoi diskutimin megjithëse skenat që po transmetoheshin.


Ishte një takim në këshillin e Rio de Janeiro ku po raportohej se si të garantohej ushqimi për studentët në sistemin komunal gjatë pandemisë, shkruan “Daily Mail”. Pamjet tregojnë se si një nga pjesëmarrësit la takimin dhe filloi të bënte seks në shtrat në sfond. Takimi, i cili filloi në orën 10 të mëngjesit, me sa duket po vazhdonte siç ishte planifikuar, por njëri nga pjesëmarrësit u ndal pas diskutimit dhe filloi të bënte seks në sfond me kamerën që akoma lëkundet.


Sipas gazetës lokale “Globo” personi në fjalë nuk ishte këshilltar i qytetit. Të njëjtat burime shkruajnë se takimi vazhdoi edhe për 4 orë të tjera pa ndërprerje. Këshilltarët e tjerë në takim vunë re skenat, por vendosën të injorojnë atë dhe të vazhdojnë të diskutojnë çështjen në fjalë. Kryetari i partisë tha se ndodhi diçka e papëlqyeshme.

“Sapo vumë re se çfarë po ndodhte, menjëherë u kërkuam njerëzve që kontrollonin audiot dhe videot e pjesëmarrësve që të hiqnin atë nga pamja. Këshilltarët tanë dhe pjesëmarrësit e tjerë nuk kanë asnjë kontroll në mbajtjen e takimeve online” – tha ai. Është e paqartë nëse personi i përfshirë në këtë incident është penalizuar për veprimin. ©LAPSI.al

4 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu